Polisten sosyal mesafeyi korumak için tebeşirli önlem

Korona virüse karşı evde kal çağrıları yapılmasına rağmen, Pendik’te korona virüs tehlikesine aldırış etmeden kendilerini sokağa atan vatandaşlar nedeniyle kalabalık oluşmuştu. Polis ekipleri vatandaşları uyarmak için harekete geçti.

İlçe meydanında anons yapan polis çevredekileri uyardı. Ayrıca bankanın önüne belli aralıklarla tebeşirle daire çizerek bekleme alanları oluşturan polis, sosyal mesafeyi korumayı amaçladı.

Günden güne etkisini sürdüren korona virüse karşı önlemler artırılırken, bazı vatandaşlar evde kal çağrılarına ısrarla uymuyor. Pendik’te de korona virüs tehlikesine aldırış etmeden kendilerini sokağa atan vatandaşlar nedeniyle kalabalık oluşmuştu. Polis ekipleri bugün de dışarı çıkarak risk oluşturan vatandaşları uyarmak için harekete geçti. Pendik’te ilçe meydanına gelen polis anons yaparak vatandaşları evlerine gitmeleri konusunda uyardı. İlçe meydanındaki park da şerit çekilerek kapatıldı. Ayrıca polis bir bankanın önüne tebeşirle belli aralıklarla daire çizerek vatandaşlar için bekleme alanı oluşturdu. Kendileri için çizilen alanlarda bekleyen vatandaşlar bu sayede sosyal mesafeyi korumuş oldu.

İHA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İtfaiyecilerin kullandığı cihazlar koronavirüs için solunum cihazı oldu

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
527.070

VAKA

423.142

İYİLEŞME

14.509

ÖLÜM

103.928

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
65.842.942

VAKA

42.301.454

İYİLEŞME

1.518.560

ÖLÜM

23.541.488

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.