a

Polatlı Belediyesi’nden öğrencilere destek

Polatlı Belediyesi; eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından kurulan ve her yıl 1000’den fazla öğrenciye ücretsiz eğitim imkanı sunan Destek Eğitim Merkezi içerisinde kurduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası ile uzaktan eğitim sürecinde evlerinde bilgisayar, tablet ve internet erişimi olmayan öğrencileri yalnız bırakmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı EBA Destek Noktası ile ilgili usul ve esaslara uygun olarak Destek Eğitim Merkezi uzman personelleri tarafından hazırlanan merkezde ihtiyaç sahibi öğrencilere online derslere katılım imkanı sunulacak. Taleplerin yoğunluğuna göre alt yapı kapasitesi artırılarak, daha fazla öğrenciye hizmet verilecek.

BAŞVURULAR DESTEK EĞİTİM MERKEZİ’NDE BAŞLADI

Pandemi nedeniyle uzaktan devam edecek 2020 – 2021 Eğitim Öğretim döneminde dersler EBA TV üzerinden verilmeye başlandı. Polatlı Belediyesi Destek Eğitim Merkezi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde destek vermek ve öğrencilerin derslerine sorunsuz bir şekilde erişebilmeleri amacıyla Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya talimatıyla EBA Destek Noktası kuruldu. EBA Destek Noktası’nı kullanmak isteyen öğrenciler 1 Ekim itibariyle Polatlı Belediyesi Destek Eğitim Merkezi’ne başvuru yapabilecek. EBA Erişim Noktası için başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler; Destek Eğitim Merkezi’ne gelerek veya 0312 622 21 17 / 0505 159 28 30 numaraları üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI İÇİN TÜM KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINIYOR

Anlamlı proje ile dönüşümlü olarak ve gruplar halinde derslerine katılma imkanı bulacak olan ihtiyaç sahibi öğrenciler, arkadaşlarından geri kalmamış olacak. Öğrencilerin sağlığını ön planda tutan Polatlı Belediyesi tarafından EBA Destek Noktası’nda tüm koronavirüs önlemleri alındı. Maskesi olmayan öğrencilere maske dağıtılacak, dersliğe girişlerde ise öğrenciler dezenfeksiyon cihazını kullanarak ellerini dezenfekte edecek. Görevliler kullanılan bilgisayar ve masaları da her eğitiminin ardından steril hale getirecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.