Afrika Uluslar Kupası için yola çıkan Gambiya Milli Takımı, Fildişi Sahili'ne gitmek üzere havalanan uçakta meydana gelen oksijen düşüklüğü nedeniyle acil bir iniş yaparak başkent Banjul'e geri döndü. Uçakta bulunan birçok oyuncunun baygınlık geçirdiği bildirilirken, Beşiktaşlı futbolcu Omar Colley'in bir süre boyunca nefes almakta güçlük çektiği belirlendi.

Can Uzun, Milli Takım tercihini yaptı! Can Uzun, Milli Takım tercihini yaptı!

Gambiya Milli Takımı'nı taşıyan uçak, Afrika Uluslar Kupası için heyecanla beklenen mücadelelere gitmek üzere yola çıktı. Ancak, havalandıktan kısa bir süre sonra uçak içindeki oksijen seviyelerinde yaşanan anormal düşüş nedeniyle futbolcular arasında panik yaşandı. Uçağın boyutu ve diğer teknik detaylar sebebiyle oluşan bu oksijen eksikliği, birçok oyuncunun baygınlık geçirmesine ve özellikle Omar Colley'in nefes almada zorlanmasına yol açtı.

Gambiya Milli Takimi 2169125

Beşiktaş, konuyla ilgili resmi bir açıklama yaparak, Omar Colley'in sağlık durumunun iyi olduğunu ve futbolcu ile takım arkadaşlarının sağlık kontrollerinin tamamlandığını belirtti. Açıklamada, "Gambiya Milli Takımı'nın Afrika Kupası için yaptığı uçak yolculuğunda uçağın boyutu nedeniyle yaşanan oksijen eksikliğinden etkilenen futbolcumuz Omar Colley ve Gambiya Milli Takımı kafilesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Futbolcumuzla temas sağlanmış, kendisinin ve takım arkadaşlarının sağlığının iyi olduğu öğrenilmiştir" denildi.

G Dj0Mp4 Wo A Asyu F

Olayın ardından, Gambiya Milli Takımı'nın Afrika Uluslar Kupası için yeni bir seyahat planı yapması beklenirken, uçaktaki teknik sorunların giderilip giderilmediği konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Futbol camiası, oyuncuların sağlığına verilen önemi vurgulayarak, Afrika Uluslar Kupası'na katılacak olan diğer takımların güvenli seyahatler dileyerek birlik ve dayanışma mesajları gönderdi.

Kaynak: Haber Merkezi