Ramazan bayramına sayılı günler kaldı. Bayrama sayılı günler kalmasıyla bayram ikramiyeleri merak edilir oldu. Emeklilere bayram ikramiyesi verilmesinin ardından öğrencilere de ikramiye verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Peki,  2023 öğrencilere bayram ikramiyesi var mı, verilecek mi? İşte tüm merak edilenler...

ÖĞRENCİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ VAR MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti cephesinin önümüzdeki günlerde duyurmayı planladığı 3 sürpriz vaat bulunuyor. Bunlar arasında üniversiteli öğrencilere her bayramda iki ikramiye verilmesi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın acı günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın acı günü

Bayram harçlığı adı altında aynı miktarda ikramiye verilmesi planlanıyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile bayram ikramiyeleri için ödeme tarihlerini duyurdu.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Emeklilerin bayram ikramiyesi belli oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekliye bayram ikramiyesinin 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

Böylece, Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere ikişer bin lira ödeme yapılacak.

'EMEKLİYE 2 BAYRAMDA TOPLAMDA 4 BİN TL ÖDENECEK'

Elitaş'ın açıklamalarında öne çıkan satır başları:

"Emekli bayram ikramiyesi Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 1100 TL'lik ikramiyelere 900 TL'lik artışla 2 bin TL'ye yükseldi. Böylece emekliye 2 bayramda toplamda 4 bin TL ödenecek.

Haber Merkezi