TOKİ TV Uşak arsa sonuç sorgulama nasıl yapılır? E- Devlet Uşak TOKİ kura sonuçları isim listesi TOKİ TV Uşak arsa sonuç sorgulama nasıl yapılır? E- Devlet Uşak TOKİ kura sonuçları isim listesi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde hissedilen depremin etkileri sürüyor. Binlerce binanın yıkımına sebep olan depremlerin ardından şehirler tekrardan inşaa ediliyor. Çalışmalar başlarken Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, önemli uyarılarda bulundu. Şehirlerin çok dikkatli bir şekilde inşaa edilmesi gerektiğini vurgulayan Görür, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Endişeli olduğunu belirten Görür şunları kaydetti:

"Bu günlerde harıl harıl deprem bölgesinde yerleşim bölgelerini yenileme, ayağa kaldırma çalışmaları yapılıyor. Okan Tüysüz ile görüştük, duyduğumuz endişeleri bir kez daha duyuralım dedik: Deprem kentlerini tamir ve yenileme çalışmaları sadece bir inşaat projesi değildir. Her yerleşim alanının yüzey jeolojisini, yeraltı jeolojisini, jeomorfolojisini, jeofiziğini, sismolojisini, zeminini, vb ayrıntılı olarak bilecek ve yenilediğiniz bölgenin depremsellğini, aktif faylarını, çökme alanlarını, sıvılaşma yörelerini, kütle hareketlerinin olabileceğiyerleri, deprem etkisinin büyütüleceği yöreleri, deprem dalgalarının bir nevi kapana kısılıp yıkıcı ekilerinin artacağı alanları, vb belirleyip inşaatına giriştiğiniz yerlerin yerleşime uygun olup olmadığına karar vermeniz, sonra da yenileme ve imar çalışmalarına girişmeniz lazım. Ne olur alelacale deprem bölgelerinde yenileme çalışmaları yapıp 6 Şubat gibi bir afeti aynı bölgedeki gelecek nesillerimize ihale etmeyelim. Sevgiyle."

Haber Merkezi