Mucizevi tedavi sülük!

Eski zamanlardan beri sülükler birçok rahatsızlık ve kan yoluyla geçen hastalıkların, kirli kanı vücuttan uzaklaştırmak suretiyle, tedavisinde kullanılmıştır. Doğal bir yöntem olan bu tedavi maalesef ki yeni nesil tarafından pek bilinmiyor. Genelde kırsal bölgelerde yaşlı insanların bilip uyguladığı sülük tedavisinin uygulanış yöntemi insanları ürkütüyor. Çünkü sürüngen bir canlı olan sülüklerin vücudun sıkıntılı olan bölgesine bırakılması ve o bölgedeki kanın emilmesi işlemi kulağa da göze de hoş gelmiyor.Oysa ki sülük tedavisinin iyi geldiği hastalıkları bir bilsek bu tedaviye olan önyargılarımızı bertaraf edebiliriz.

Eski zamanlardan beri sülükler birçok rahatsızlık ve kan yoluyla geçen hastalıkların, kirli kanı vücuttan uzaklaştırmak suretiyle, tedavisinde kullanılmıştır.
Doğal bir yöntem olan bu tedavi maalesef ki yeni nesil tarafından pek bilinmiyor. Genelde kırsal bölgelerde yaşlı insanların bilip uyguladığı sülük tedavisinin uygulanış yöntemi insanları ürkütüyor. Çünkü sürüngen bir canlı olan sülüklerin vücudun sıkıntılı olan bölgesine bırakılması ve o bölgedeki kanın emilmesi işlemi kulağa da göze de hoş gelmiyor.Oysa ki sülük tedavisinin iyi geldiği hastalıkları bir bilsek bu tedaviye olan önyargılarımızı bertaraf edebiliriz.
İsterseniz bir bakalım bu mucizevi canlıların hangi hastalıklara iyi geldiğine; Vasküler Hastalıkların Tedavisi : Sülüklerin salgısında 100’ün üzerinde faydalı biyoaktif madde bulunmaktadır. Bunlardan birisi de “hirudin”dir. Hirudin, kanın pıhtılaşmasını sağlayan maddeleri inhibe ederek pıhtılaşmayı engeller.Bu bileşik tıpta da kardiyolojik ve hematolojik hastalıkların tedavisinde sıkça kullanılır.Sülük salgısının içerdiği asetilkolin, histamin ve karboksipeptidaz A inhibitörü, damarları genişleterek kan akışını hızlandırır.
Kıl Dökülmesi ve Kellik Tedavisi : Sülük tedavisi, vücuttaki kel alanlara uygulandığı zaman bu noktadaki kan sirkülasyonunu artırır ve besin alımına yardım eder. Saç foliküllerini güçlendirir, bu suretle saç uzamasına katkı sağlar.
Eklem İltihabı Tedavisi : sülüğün doğal anestetik salgılamasına dayanan, sivrisinek ısırığına benzeyen bir deneyim bırakan basit ve doğal bir yöntemi vardır. Sülük, enfeksiyonlu kanı uzaklaştırır, aynı zamanda salgıdaki bileşik ve enzimler eklemlerdeki iltihabı ve ağrıyı azaltır.
Diyabet Tedavisi : Daha önce bahsi geçen hirudinin kan sulandırıcı özelliği de olduğundan, sülük salgısı diyabet tedavisine de katkı sağlar.
Kulak ve Duyma Problemlerinin Tedavisi : Sülük tedavisi en yaygın üç kulak probleminin iyileşmesine yardım eder; ani işitme kaybı, kulak uğultusu ve orta kulak iltihabı.
Göz Hastalıklarının Tedavisi : Göze kan akış oranını azaltmak için sülüklerin kullanılması, vitröz hümorde madde üretimini azaltır ve göz basıncını düşürür.
Diş Eti Hastalıklarının Tedavisi : Sülükler diş etindeki kan akışını da artıracağından, buradaki toksinlerin boşalmasına ve buranın besin alımının artmasına yardımcı olacaktır.
Migren Tedavisi : Kalpte oluşturulan küçük kan pıhtılarının beyne gitmesi ve buradaki kan akışını bozmasının, baş ağrısı, bulantı, fotofobi gibi tipik migren semptomlarına sebep olduğuna dair bir teori vardır. Bildiğimiz üzere, sülüklerde hirudin dediğimiz antikoagülant bir madde bulunur. Bu antikoagülant madde kanı sulandırır, kan daha kolay ve hızlı akar. Bu da pıhtıların bozulmasına neden olacağından migrene iyi gelir.
Gördüğünüz gibi vücudun neredeyse her bölgesinde tedavi amacıyla uygulanabiliyor. En güzel tarafı ise ilaçlar gibi bir tarafları düzeltirken başka organlarda bir hasar bırakmıyor. Bu nedenle sülük tedavisinin özellikle gençlere anlatılması gerekmektedir.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Teknolojinin gelişmesi

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
241.997

VAKA

224.970

İYİLEŞME

5.858

ÖLÜM

17.027

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
19.936.547

VAKA

12.144.510

İYİLEŞME

732.467

ÖLÜM

7.792.037

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.