Haber: Serkan Demirtaş

TBMM'de düzenlenen grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni takımının Fatih Karagümrükspor olduğunu açıkladı.

Gündemi değerlendiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na sert tepkilerde bulundu. Bahçeli, "Sayın Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmak Türkiye ve Türk millete muhabbetle hürmetten çok mu önemli, çok mu önceliklidir? Cumhurbaşkanı seçimi konusunda bundan sonraki bütün siyasi süreçlerde yetki alman neyi değiştirecektir? Önce ülkem ve milletim diyemiyorsan ne oturuyorsun aziz Atatürk’ün koltuğunda? Hiç mi yüzün kızarmıyor? Muhalefet olmak her şeye karşı olmak değildir" dedi. 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler yaygın bir kayba yol açmıştır.  Bu hazin tablo 7’den 70’e kuzeyden güneye batıdan doğuya her insanımızı hüzün sardı, yüreklere ateş düştü. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Afet bölgesinde 563 bin vatandaşımız tahliye oldu. Doğduğu, doyduğu ilçe ve illerden koparak başka şehirlere gitmek zorunda kaldı. "

"Doğduğu, büyüdüğü köy, ilçe ve illerden koparak muhtelif şehirlerimize gitmek zorunda kalan vatandaşlarımızın uygun yerleşim yerlerini oluşturarak tekrar geri dönüşlerini sağlamak ihmali olmayan görevlerimiz arasındadır."

"Depremden zarar görmüş her yeri eskisinden daha güzel ve yaşanabilir hale  getirerek sahip çıkmak durumundayız. Afet bölgesinde ve haricinde çadır, konteyner, yurtlar, oteller, kamu misafirhane ve tesisleri ve diğer barınma alanlarındaki 1 milyondan fazla vatandaşımıza hizmet sunulmaktadır."

"İçi dışı fitne fesat yumağına dönen bazı münafık siyasetçilerin çadır üzerinden sürdürdükleri iftira sağanağına rağmen 335 bin 382 çadırın kurulumu gerçekleştirilmiştir."

"Bu kapsamdaki çalışmalar da devam etmektedir.Bölgeye günlük 10 binin üzerinde çadır sevk edilmektedir. Şu ana kadar 287 çadırkent kurulmuştur. Çarpıcı gerçekler her şeyiyle ortadadır. Devleti ve hükümeti suçlayan güruh arızalıdır, arsızdır, art niyetlidir."

"Hiç kimse sahipsiz değildir. Felaketten siyasi ve ekonomik rant devşirmeye heveslenenlerin devleti töhmet altında bırakarak karalama arayışında olanların yaptıkları bozgunculuktur. Açtıkları iftira cephesine yığınak yapmaları utanç verici ayıptır."

Hükümet istifa sloganlarına tepki

"Stadyumlardan hükümet istifa bağırtısının koro halinde seslendirilmesi, deprem felaketinde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza ve depremzede kardeşlerimize vahim bir saygısızlıktır."

"Alçakça bir kurgunun içindeler, hükümeti istifaya davet etmek, bir avuç holigan gruba sipariş verilmiş iç ve dış zillet komplosudur."

"Artık Karagümrüklüyüm"

"Tribünleri provoke edenlerin tespiti yapılmalı.  Beşiktaş üyeliğinden ayrıldım, artık Karagümrüklüyüm. Karagümrük sporuna gönül veren bir kişi olarak hayatımı devam ettireceğim."

"Yaralar hızla sarılmakta, her insanımızın elinden tutulmakta, hiç kimse aç ve açıkta bırakılmamaktadır. Devlet çevik ve çelik iradesiyle alandadır, milletiyle iç içedir."

Güldür Güldür sunucusu Ali Sunal iddialara yanıt verdi! Güldür Güldür sunucusu Ali Sunal iddialara yanıt verdi!

"Deprem kadar tehdit sanan bu taş kalpli Türkiye muhalifleri gerçekleri saptırarak neye hizmet etmektedir?"

"11 ilimizi kapsamına alan yeni yerleşim alanlarının haritası paylaşılmış, bölge insanı derin bir nefes almıştır. İlk etapta 199 bin 739 kalıcı konut ile 73 bin köy evi yapılması planlanmıştır. Yapılan binaların ilk teslimatının 7 ay sonra gerçekleşmesi beklenmektedir."

"Yeis ve yılgınlığa hiç gerek yoktur. Cumhur İttifakı vatandaşların konutlarını yapacak, deprem travmasını telafi edecektir."

"Bazı köşe yazarları, tetikçi medya organları orman alanlarının da konut için kullanılacağını hangi bilgi ve belgeye dayanarak söylemektedir. Orman vasfını kaybetmiş alanlara konut yapmanın neresinde sakınca olacaktır?"

"Bir yıl içinde inşaatlar birmiş olacaktır"

"Devlet bütün birimleriyle alandadır. Bakanlarımız, STK'larımız 7 gün 24 saat teyakkuzdadır. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ızdırabı tarifsiz olsa da, yardımlaşma ve seferberlik ruhu hayranlık uyandırmaktadır. Şüphesiz her yıkılan binanın yenisi yapılacaktır. Sağlam zemine ve az katlı olmak suretiyle 199 bin kalıcı konut yapılması kararlaştırılmıştır. Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde çalışmalar başlamıştır. 1 yıl içerisinde yıkılan il, ilçe ve köylerimizdeki inşaatlar bitmiş olacaktır. Bu durum muazzam bir atılım işaretidir. Kalbi Türkiye sevdasıyla çarpan her kardeşimiz ümitlidir. Cumhur İttifakı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hem binalarını yapacak, hem zararlarını karşılayacaktır."

"Kılıçdaroğlu komadadır"

"Kılıçdaroğlu komadadır, aklını ve siyasi ahlakını taşeronu olduğu mihraklara devretmiştir. Tek ayakta 40 yalan söyleyen, hiç durmadan provokasyon yapan, devamlı karamsarlık aşılayan, devlete ve millete şaşı bakan CHP Genel Başkanı’nın kendi içinde korkunç çelişkilere gömüldüğü ortadadır. Kılıçdaroğlu bu ülkede acıların paylaşılmadığını söylemiş. Söylemiş de bedenin burada ruhunun Türkiye düşmanlarının elinde olduğunu nedense itiraf edememiştir."

"Acımız da sevincimiz de birdir. Kılıçdaroğlu’nun millete mensubiyet duygusunu baştan ayağa gözden geçirip kontrol etmesinde kimlerin çıkarına hizmet ettiğini bir kez daha değerlendirmesinde bize göre yarar vardır. Böyle gelse bile böyle gidemez. Bu Kılıçdaroğlu’ndan da hiçbir şey olamaz."

"Sayın Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmak Türkiye ve Türk millete muhabbetle hürmetten çok mu önemli, çok mu önceliklidir? Cumhurbaşkanı seçimi konusunda bundan sonraki bütün siyasi süreçlerde yetki alman neyi değiştirecektir? Önce ülkem ve milletim diyemiyorsan ne oturuyorsun aziz Atatürk’ün koltuğunda? Hiç mi yüzün kızarmıyor? Muhalefet olmak her şeye karşı olmak değildir."