Yılın ikinci MGK toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. 3 saat süren toplantı sonrası yazılı bir açıklama yapıldı. Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi şöyle:

14 Mayıs 2023 pazar günü birlikte yapılacak olan cumhurbaşkanı seçimi ile 28’nci dönem milletvekili genel seçiminin huzur ve güven içerisinde gerçekleştirilmesine yönelik tedbirler gözden geçirilmiştir.


6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin ardından ortaya çıkan durum değerlendirilerek bölgedeki hayatın bir an evvel normale döndürülmesinin önemi üzerinde durulmuştur.

TBMM Başkanlığı seçiminde ilk tur tamamlandı: Yeterli çoğunluk sağlanamadı TBMM Başkanlığı seçiminde ilk tur tamamlandı: Yeterli çoğunluk sağlanamadı


PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuştur.


Yunanistan ile ilişkilerimizde son dönemde yakalanan olumlu havanın sürdürülmesinin her 2 taraf ve bölgemiz için faydalı olacağı mütalaa edilmiştir.