"Yaramızda Kalsın, Topsuz Tüfeksiz, Yaş Hikayesi, Sahi ve Yerle Yeksan gibi hit şarkılara imza atan Merve Özbey'den sağlık durumu ile ilgili açıklama geldi. Özbey, yakın zamanda geçirdiği bir ameliyatın ardından yaşanan komplikasyonlar sebebiyle tedavi altına alındığını duyurdu.

Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 2. sezon başvuru! Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 2. sezon başvuruları başladı mı? Nasıl başvururum Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 2. sezon başvuru! Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 2. sezon başvuruları başladı mı? Nasıl başvururum

MERVE ÖZBEY HASTALIĞI NE, SAĞLIK DURUMU NASIL?

Geçirdiği bir ameliyat sonrasında gelişen komplikasyonlar nedeniyle tedavi gören Merve Özbey, sağlık durumu hakkında bilgi verdi. 30 Ağustos’a kadar olan bütün konserlerini iptal eden ünlü şarkıcı, sosyal medyasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir süre önce geçirdiğim operasyon sonrası birtakım komplikasyonlar gelişti. Uzunca bir süredir uğraşıyoruz fakat son dönemde bir Enfeksiyon gelişti ve bu enfeksiyon artık durmam gerektiğini söyledi. Doktorlarım da en doğrusunun bu olduğuna karar verdi. İyiyim, gün geçtikçe daha iyi olacağım inşallah. En kısa zamanda evime sonra da sizlere kavuşmak için sabırsızlanıyorum. Dualarınızı eksik etmeyin.”

MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Merve Özbey, Türk pop müzik sanatçısıdır. Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Aslen Erzurumlu olan şarkıcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Türk Sanat Müziği eğitimi almıştır. Müzikle ilgilenmeye çok küçük yaşlarda başlamış, bu alandaki yeteneğini keşfetmiştir. Profesyonel müzik kariyerine geri vokalistlik yaparak başlamış, birçok ünlü isimle çalışma fırsatı bulmuştur. Bu dönemde edindiği deneyimler, solo kariyerine atılmasında ona büyük avantajlar sağlamıştır.

Merve Özbey kimdir, hastalığı ne, sağlık durumu nasılMerve Özbey, 2015 yılında "Yaramızda Kalsın" adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yapmıştır. Bu şarkının ardından "Topsuz Tüfeksiz", "Yaş Hikayesi", "Sahi", "Yerle Yeksan" gibi pek çok hit şarkıya imza atmıştır. Geniş bir hayran kitlesi edinen sanatçı, sesi ve yorumuyla dikkat çekmektedir. Özbey, kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış, müzik listelerinde üst sıralarda yer alarak başarısını kanıtlamıştır. Orijinal ve sıradışı tarzıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 2020 şubat ayında iş insanı Kenan Koçak ile dünyaevine girdi. Çiftin 2021 doğumlu bir kızı var.