Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir kimdir? Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir kimdir?

Antalya'nın tanınan simalarından ve Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olan Menderes Türel'in hayatı ve kariyeri, dikkat çeken öyküsü.

Menderes Türel Kimdir?

Menderes Türel (2)

Menderes Türel İlk Yılları ve Eğitimi:

11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da doğan Menderes Türel, Yörük bir aileden gelmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladıktan sonra İngiltere'de gazetecilik eğitimi almıştır.

Menderes Türel (3)

Menderes Türel Gazetecilik Kariyeri:

Uzun yıllar boyunca Antalya'da gazeteci olarak çalışmış ve çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirilmiştir. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye'nin en iyi gazetecisi seçilmiştir.

Menderes Türel (1)

Menderes Türel Siyasi Kariyeri:

1992 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçilen Türel, daha sonra ATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiş ve 2001 yılında ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilmiştir. 2004 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş ve bu görevi 2019 yılına kadar sürdürmüştür.

 Menderes Türel, siyasi kariyeri boyunca Antalya'da birçok önemli projeye imza atmıştır. Büyükşehir belediye başkanlığı döneminde kentin altyapı, ulaşım, çevre düzenlemesi gibi birçok alanda çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

Menderes Türel (4)

Menderes Türel Başkanlık Dönemi:

Başkanlığı döneminde Antalya'da birçok proje hayata geçirilmiş ve kentin gelişimine büyük katkı sağlamıştır. AntRay, köprülü kavşaklar, alt geçitler, cadde ve altyapı projeleri gibi birçok önemli çalışma Türel döneminde gerçekleştirilmiştir.

Menderes Türel Özel Hayatı:

Evli ve iki çocuk babası olan Menderes Türel, aynı zamanda Sudi Türel'in yeğenidir.

Kaynak: Haber Merkezi