Mekke'de etkili olan şiddetli yağış ve fırtına Kabe'de ibadet eden Müslümanlara zor anlar yaşattı. Gök gürültülü sağanak ve fırtına sebebiyle okullar bir gün tatil edildi.

Akşam saatlerinde Mekke'de etkili olan Süper Hücre olayı, şiddetli yağış ve fırtına ile Kabe’de ibadet eden Müslümanlara zor anlar yaşattı.Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde fırtınanın şiddeti ile bazı kişilerin yürümekte zorlandığı görülürken, çok sayıda güvenlik bariyeri ise devrildi.

Kabe'deki birçok Müslüman, şiddetli yağışa ve fırtınaya rağmen ibadetlerini yapmayı sürdürdü.

Mekke Sivil Savunma Müdürlüğü, halkı kötü hava koşullarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyararak, elektrik kaçaklarına ve ani su baskınlarına karşı dikkatli olmalarını istedi.

Azerbaycan, Hankendi’yi kendi elektrik şebekesine bağladı! Azerbaycan, Hankendi’yi kendi elektrik şebekesine bağladı!

OKULLAR BİR GÜN TATİL EDİLDİ

Mekke'de dün gece başlayan gök gürültülü sağanak ve fırtına sebebiyle okullar bir gün tatil edildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansına göre, Mekke-i Mükerreme Eğitim İdaresi, dün gece başlayan fırtına ve sağanak dolayısıyla çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Fırtına ve şiddetli yağışların ardından okullardaki durumun gözden geçirileceği belirtildi.

Sosyal medya kullanıcılarının Mekke'den paylaştıkları görüntülerde, Harem-i Şerif çevresinde insanların fırtınadan yollarda sürüklenmesi, Kabe'de Müslümanların yoğun yağmur altında namaz kılmaya çalışmaları ve saat kulesine yıldırım isabet etmesi yer alıyor

dsd-1

Haber Merkezi