Kırmızı Göz hastalığı belirtisi nedir? Kırmızı Göz hastalığı nasıl geçer? Kırmızı Göz hastalığı bulaşıcı mıdır? Kırmızı Göz hastalığı belirtisi nedir? Kırmızı Göz hastalığı nasıl geçer? Kırmızı Göz hastalığı bulaşıcı mıdır?

Usta oyuncu Mehmet Ulay, hayatı kaybetti. Acı haberin ardından Ulay'ın özel hayatı araştırılmaya başlandı. Arama motorlarında, "Mehmet Ulay kimdir, hastalığı neydi?  Mehmet Ulay nereli, kaç yaşında? Mehmet Ulay evli mi? Mehmet Ulay'ın çocuğu var mı" soruları aratılıyor. Peki, Mehmet Ulay kimdir, hastalığı neydi?  Mehmet Ulay nereli, kaç yaşında? Mehmet Ulay evli mi? Mehmet Ulay'ın çocuğu var mı? İşte tüm merak edilenler...

MEHMET ULAY NEDEN ÖLDÜ? 

Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Mehmet Ulay yaşamını yitirdi. Bir yıldır akciğer kanseriyle mücadele eden usta oyuncu kansere yenik düştü.

MEHMET ULAY KİMDİR?

Mehmet Ulay , 1942'de İstanbul'da doğdu. Ankara'da büyüdü ve lise son sınıfta İstanbul'a gelerek Kabataş Lisesinden mezun oldu. 1963'te Devlet Tiyatroları'nda sanat hayatına başladı.

1965'te AST içinde yer alan Mehmet Ulay, 1969 yılında İngiltere'ye giderek Oldwick Theater'da görev aldı.

İki yıl sonra Türkiye'ye döndüğünde yeniden Ankara Sanat Tiyatrosu bünyesinde, müdürlük, oyunculuk ve yönetmen yardımcılığı yaptı. Bir süre sonra tekrar yurt dışına giderek Almanya ve Amerika'da tiyatro üzerine araştırmalar yapan Ulay, dönüşünden sonra sinema, dizi ve TV reklam filmlerinde rol aldı.

Haber Merkezi