Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili adayı ve oyuncu Mehmet Aslantuğ, canlı yayında gazeteci Candaş Tolga Işık'a açıklamalar yaptı. Siyasete neden girdiği anlatan Aslantuğ, "Giden çocukların burada tutunmak için çok çaba sarf ettiğini biliyoruz. Türkiye artık bambaşka bir sınavdan geçiyor, beni de siyasetin içine çeken bu sorumluluktur. Sanatçı bir çok şeyi dert eder. 'Şimdi biz sanat yapıyoruz, bu işler bizim değil' demek çok saçma" ifadelerini kullandı.

Siyasete adım atan Aslantuğ, tv100'de yayınlanan Az Önce Konuştum programında Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu ve merak edilenleri anlattı. Işık'ın "TİP size teklif getirmeseydi siyasete girer miydiniz?' sorusuna Mehmet Aslantuğ, "Hayır, girmezdim. 20 yıldır geliyor, merkez sağdan da geldi, merkez soldan da geldi." yanıtını verdi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu BDDK Başkanı olarak atandı Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu BDDK Başkanı olarak atandı

Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"TİP kültür sanat bürosuna dahil olan arkadaşlarla buluştuk. Yarattıkları heyecan dalgasının da uzun süredir takipçisiydim. Bir arada olursak daha mutlu olacaklarını dile getirdi. Bu beklentiyi boşa düşürmek yapı olarak yapmayacağım bir şey. Bunun için birçok şeyi ötelemiş oldum, bunların lafı bile olmaz çünkü o bireysel konfor alanını arkadaşlarımız terk etmiş, gençler terk etmiş, herkes bir sorumluluk üstleniyor. Son derece de barışçıl bir dille üstleniyor. "

''TÜRKİYE BAMBAŞKA BİR SINAVDAN GEÇİYOR''

"Türkiye artık bambaşka bir sınavdan geçiyor, bu net. Beni de siyasetin içine çeken bu sorumluluktur.Bunu zaten yıllar itibariyle hissediyordum. Biz bu ülkeyi seviyoruz kardeşim. Kimse bize bu sevdamızın bu sevgimizin şu yada bu ilişkiyle takasa çıkardığımızı iddia edemez, bu delilik akıl tutulması."