Dünyaca ünlü restoran zinciri McDonald's hakkında önemli iddialar ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre  McDonald's'ın bu hafta ABD ofislerini geçici olarak kapattığı ve çok sayıda çalışanını işten çıkarmaya hazırlandığı ifade edildi.

Wall Street Journal'ın haberinde, Chicago merkezli hızlı servis restoran zincirinin geçen hafta ABD'li çalışanlarına ve bazı uluslararası personeline e-posta göndererek pazartesiden çarşambaya kadar evden çalışmalarını istediği belirtildi.

KAÇ KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI?
Haberde, şirketin, çalışanlarından genel merkezde satıcılarla yapacakları toplantıları ve diğer tüm yüz yüze toplantılarını iptal etmelerini istediği bilgisi verildi. Söz konusu e-postada, 3 Nisan'da başlayacak haftada şirket genelindeki pozisyonlar ve personelle ilgili önemli kararların iletileceğinin bildirildiği, ancak kaç kişinin işten çıkarılacağına dair bilgi olmadığı ifade edildi.

SON DAKİKA- Rusya, ABD’li Senatör Graham'ı "arananlar listesi"ne ekledi SON DAKİKA- Rusya, ABD’li Senatör Graham'ı "arananlar listesi"ne ekledi

SİNYAL VERİLMİŞTİ
McDonald's Üst Yöneticisi Chris Kempczinski, ocak ayında yaptığı açıklamada, şirket personelinin bir kısmının işten çıkarılmasının planlandığını kaydetmişti.

Haber Merkezi