Mazlumların ordusu TSK

Dünya tarihinin bilinen en eski düzenli ordusunu Türkler kurmuştur. Türk milletinin genlerinde doğuştan bir askeri kabiliyet ve zeka vardır. Bu yüzden Türklerin ismi tarih boyunca asker kelimesi ile eş anlamlı kullanılmıştır. Aynı zamanda askeri kabiliyetlerinin dışında Türk ordusu şerefi ve mazlumların yanında olmasıyla bilinir. Tarihte Türk ordusunun ve komutanlarının büyük zaferlerinin yanı sıra harp sırasında sergiledikleri şerefli ve vicdanlı davranışlara da sık sık rastlamaktayız.

Konuyla alakalı tarihi bir mevzuyu anlatmak gerekirse Muhteşem Süleyman olarak bilinen Kanuni Sultan Süleyman Han’ın Avusturalya’ya yaptığı seferlerden birinde ordu düşmana doğru ilerlerken gayrimüslim köylerden geçiyorlardı. Ordunun kamp yaptığı yere Hristiyan bir köylü geldi. Kanuni Sultan Süleyman Han’ın huzuruna çıkan bu Hristiyan köylü “Sultanımız askerlerinizden biri bağımdan üzüm koparmış ve yerine de parasını asmış. Size teşekkür ve tebrike geldim” dedi. Bunun üzerine Kanuni Sultan Süleyman Han ise hemen o askeri buldurtup seferden men etti. Bu durum karşısında hayrete düşen köylüye de dönüp dedi ki: “Askerin hali zafer ve nusretin ilk adımıdır. Eğer o asker, parayı üzümünü aldığı asmaya bağlamamış olsaydı bu ordunun adı zalimler ordusu olurdu ve o askerin kellesi giderdi. O parayı asmaya bıraktığı için kellesini kurtardı ancak sahibinden izinsiz mal aldığı için seferden men cezasına çaptırıldı.”

Bu ve buna benzer birçok olayı tarihte görebiliriz. Çok uzağa gitmeye gerek yok. İnternette gezerken Türkiye farkı başlığı altında bir fotoğraf gördüm. Dört ayrı fotoğraf birleştirilmişti, bir tanesinde harekat sonrası Rakka, diğerinde harekat sonrası Musul, bir diğerinde harekat sonrası Doğu Guta ve en sonuncusu da harekat sonrası Musul’du. Bu dört fotoğrafta birbirine benzeyen ortak bir nokta vardı. Yapılan askeri operasyonlar neticesinde dört şehirde harabeye dönmüştü. İnsanların evleri, okulları, hatta hastaneleri başlarına yıkılmıştı. Ve bu operasyonları yapan ordular dünyaya demokrasi, insan hakları gibi değerlerin savunucusu olarak gösteren ülkelerin ta kendileriydi.

Yakın zamanda şerefli Türk ordusu yanı başında devlet hayali kuran bir avuç çapulcuya yönelik, sınırlarının ötesinde başka bir ülkenin topraklarında operasyon düzenledi. Terör sebebiyle yerlerinden yurtlarından edilmiş bir sürü insanın ve kendi milletinin dualarıyla büyük bir zafer kazanan Türk ordusu, bir tek sivilin bile saçının teline zarar gelmemesi için çok kısa bir sürede bitecek operasyonu, uzun bir zamana ayırmış ve büyük bir zafere imza atmıştır. Bırakın o şehri harabeye çevirmeyi, şehri teröristlerden arındırır arındırmaz oradaki halkın yaralarını sarmaya başlamış ve damarlarındaki asil kandan dolayı yine mazlumlara kucak açmıştır.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki yüce Türk ordusu son Mehmetçiği kalıncaya kadar ülkesinin ve ona muhtaç olan herkesin yanında olacaktır.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.373.115

VAKA

2.246.047

İYİLEŞME

23.664

ÖLÜM

127.068

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
95.101.360

VAKA

52.379.521

İYİLEŞME

2.032.180

ÖLÜM

42.721.839

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.