Hengel Mantısı tarifi merak edilmeye devam ediyor. Orta Asya ve Kafkasyaya ait yöresel bir lezzet olan Hengel (Hingel) tarifi Anadolu'da birçok farklı isimle karşımıza çıkıyor. Kars yöresine ait bir lezzet olan Hengel aynı zamanda Çerkez Mantısı olarak da biliniyor. MasterChef'te bu akşam ekrana gelecek son eleme adayının belirleneceği yarışmada Sinem Özler şef yarışmacılardan Hengel yapmalarını isteyecek. Peki Hengel nasıl yapılır?

Ekran Resmi 2023-08-05 21.29.41

HENGEL NASIL YAPILIR? İŞTE YAPILIŞI 

Una su ve tuzu ekleyip elinize yapışmayacak hale gelene kadar yoğurun. Ardından 20 dakika bekletin. Haşlanmış patatesleri ezin, baharat, tuz ekleyin. Dinlenmiş hamuru oklavayla açın, küçük bir bardakla yuvarlaklar yapın, üzerine patatesleri küçük küçük koyun, sonra da bohça gibi ya da poğaça gibi kapatın.

10 bardak suyu tencerede kaynatın, içine çok az yağ ve tuz koyun. Kaynayınca içine mantıları atın 6-7 dakika kaynasın. Bir tavaya zeytinyağı, baharat koyun mantıları atın içine döndürün.

Kanun Hükmü filminin konusu ne? Kanun Hükmü filmi oyuncuları kim?Kanun Hükmü Altın Portal Ödülleri'nden neden çıkarıldı? Kanun Hükmü filminin konusu ne? Kanun Hükmü filmi oyuncuları kim?Kanun Hükmü Altın Portal Ödülleri'nden neden çıkarıldı?

Haber Merkezi