MasterChef kim elendi, sorusu 30 Temmuz 2023 akşamı kıyasıya mücadele sonrası yanıt buldu. All Star sezonu ile ekranlara hızlı bir başlangıç yapan MasterChef All Star'ın 30 Temmuz tarihli son bölümünde, eleme potasında yer alan Rıfat, Eda, Büşra, Çağatay, Batuhan, Tolga ve Mert ilk turda yedikule marulu ve kerevit ile yaratıcı yemek yapmak için mücadele verdi. Bu haftanın eleme adayı olan üç isim ilk turda potadan çıkarken, eleme finaline Büşra, Eda, Rıfat ve Çağatay kaldı. Değerlendirme yapılacağı sırada bir yarışmacının tabağında kasnak unutması değerlendirme yapılmadan elenmesine neden oldu. MasterChef tarihinde bir ilkin yaşandığı gecede gözyaşları sel oldu. Peki, 30 Temmuz MasterChef'ten kim gitti, kim elendi? İşte, son bölümde elenen yarışmacı ve yaşananlar.

master chef-1

MasterChef'ten elenen isim, yarışmanın 30 Temmuz Pazar akşamı ekranlara gelen 42. bölümünde netlik kazandı. Tv8 ekranlarında sevenleri ile buluşan MasterChef'te eleme adayı olan 7 yarışmacı iki aşamalı turda, elenmemek için mutfakta sınav verdi. Tadım yapan şefler, ilk etabın kazananlarını ve kaybedenlerini açıkladı. Bu turda en yaratıcı ve lezzetli tabağı yaparak eleme potasından çıkan isimler; Mert, Batuhan ve Tolga oldu. İkinci turda ise Somer Şef'in kiraz yaprağı sarması tabağı vardı. Bu etabın elemesine geçilmeden önce Büşra yaptığı hata nedeniyle tabağı değerlendirmeye alınmadan elendi. Peki, son bölümde MasterChef'ten kim gitti? İşte, 30 Temmuz MasterChef All Star'dan elenen yarışmacı ve ayrıntılar.

masterchef (1)

MASTERCHEF'TE İLK TURDA KİMLER ÇIKTI?
Nefeslerin tutulduğu gecede MasterChef'te potaya giren isimler bu hafta Rıfat, Eda, Büşra, Çağatay, Batuhan, Tolga ve Mert olmuştu. Şefler ilk turda potaya giren 7 yarışmacıdan yaratıcılık turunda tabaklar hazırlamalarını istedi. Ana malzemeler ise yedikule marulu ve kerevit oldu.

Süre ise 45 dakika olarak belirlendi. Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in verdikleri süre sonunda yarışmacılar oldukça farklı yemekler ortaya çıkardı. Şeflerin değerlendirmesi ile eleme potasından çıkan isimler Mert, Tolga ve Batuhan oldu. Diğer yarışmacılar ise bu kez kader turunu oynamak için siyah önlüklerini giyerek yeniden tezgah başına geçti.

masterchef (3)

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?
Eleme turu final etabında Rıfat, Eda, Büşra ve Çağatay kaldı. Şefler bu turda yarışmacılardan Somer Şef'in kiraz yaprağı sarması tabağını istedi. Süre ise 60 dakika oldu.

7. Koğustaki Mucize Memo ölüyor mu? 7. Koğuştaki Mucize sonu nasıl bitiyor? 7. Koğustaki Mucize Memo ölüyor mu? 7. Koğuştaki Mucize sonu nasıl bitiyor?

masterchef (2)

MASTERCHEF'TE BİR İLK! HATASI PAHALIYA MAL OLDU
Süre sonunda yarışmacıların tabakları değerlendirileceği sırada Büşra kasnağı tabağında unuttu. Şeflerin kararı ile Büşra'nın tabağı ve diğer yarışmacıların tabakları değerlendirilmeye alınmadı. O sırada Çağatay gözyaşlarını tutamadı. Büşra yaptığı hata nedeniyle MasterChef All Star'da veda eden son isim oldu.