Programı yakından takip eden seyirciler MasterChef Alican'ın hayatına dair merak edilen detayları araştırıyorlar. Peki, MasterChef Alican kimdir kaç yaşında ve nereli? MasterChef Alican Sabunsoy hangi sene yarıştı ve kaçıncı oldu? İşte tüm merak edilenler...

ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 yılında Adana'da dünyaya geldi. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. MasterChef Alican Sabunsoy aynı dönemde Mersin'de bir kafede aşçı olarak çalıştı.

Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor.

2013 yılında 3 ay boyunca İstanbul'da bir Çin restoranında çalışan MasterChef Alican, hemen ardından Adana'da bir suşi restoranında çalışmaya başladı.

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a taşındı. 2017 yılına kadar Adana'da birbirinden faklı restoranlarda kısa süreli çalışmalar yapan MasterChef Alican, 2016 yılında İstanbul'da ünlü bir steakhouse restoranda çalıştı.

İstanbul'daki kısa süreli çalışmasının ardından yeniden Adana'ya dönen Alican, bir steakhouse restoranda yönetici şef olarak görev aldı.

MasterChef Alican'ın son durağı ise yine yönetici şef olarak çalıştığı suşi restoranı oldu.

MasterChef Alican Sabunsoy, aşçılık ustalık belgesine de sahiptir.

Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar kaç yaşında? Mesleği nedir? Ufuk Bayraktar'ın kafesine neden saldırı düzenlendi? Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar kaç yaşında? Mesleği nedir? Ufuk Bayraktar'ın kafesine neden saldırı düzenlendi?

Alican Sabunsoy Masterchef 2019'da ikinci olmuştur.

0x0-masterchef-alicandan-canli-yayinda-itiraf-gece-12de-aradilar-1577998883356

A-19

 Haber Merkezi