Pursaklar ve Akyurt Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışlarında konuşan Mansur Yavaş, rozetini çıkarıp Ankara’nın bütün ilçe ve köylerine eşit hizmet verdiklerini vurguladı. Yavaş, “Gerçek belediyecilik, kentinde yaşayan herkesin eşit bir şekilde eğitime ulaşmasını sağlamaktır, kentinde yaşayan herkesin eşit bir şekilde evinde sıcacık yuvasında oturmasını sağlamaktır” dedi.

Mansur Yavaş, aynı gün içinde 4 farklı ilçede Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı gerçekleştirerek, vatandaşlarla buluştu. Yavaş, Sincan ve Keçiören Atapark’ın ardından CHP Pursaklar Belediye Başkan Adayı Halil Tunçay ile Pursaklar’da, CHP Akyurt Belediye Başkan Adayı Filiz Geygel ile de Akyurt’ta SKM açılışları gerçekleştirdi.

180C36C0973B616198C5E50442Fde45C

“ROZETİMİZİ ÇIKARDIK HERKESE EŞİT HİZMET VERDİK”

Pursaklar Cumhuriyet Caddesi’ndeki açılışta konuşan Mansur Yavaş, beş yıl önce rozetini çıkarıp Ankara’nın bütün ilçe ve köylerine eşit hizmet verdiklerini vurgulayarak “Asla ve asla ayrımcılık yapmadık. Çünkü felsefemiz şu; madem herkesten eşit şekilde para alıyoruz, onların vergilerinden istifade ediyoruz, o zaman eşit şekilde hizmet etmemiz lazım. Bir Allah'ın kulu diyemez ki, ‘Biz az oy verdik diye az hizmet aldık’ diye. Bizim felsefemiz böyle. Seçildiğiniz akşam artık herkesin belediye başkanı olmuşsunuzdur” diye konuştu.

Yavaş, eski dönem kadar kavşak, eski dönemden fazla yeşil alanı kente kazandırdıklarını belirterek “Gerçek belediyecilik, kentinde yaşayan herkesin eşit bir şekilde eğitime ulaşmasını sağlamaktır, kentinde yaşayan herkesin eşit bir şekilde evinde sıcacık yuvasında oturmasını sağlamaktır, onların okul ihtiyaçlarını karşılamaktır, onların önünü açmaktır. Bir yandan da aynı şekilde üretimi arttırmaktır” dedi.

C49430566F6Eba868C36935D8632B4F6

“İÇİNDE İNSAN OLMAYAN PROJEYE PARA HARCAMADIK”

İçinde insan olmayan hiçbir yatırıma para harcamadıklarını bildiren Yavaş, Pursaklar’a yapılan yatırımlarla ilgili de şunları söyledi:

“Protokol Yolu Tünel Yenileme… Şimdi yandan aslında köprüyle geçecek yere tünel yapmışlar. Tamamen gereksiz. Üstünü de kayalar yapmışlar, demir profillerin üstüne. O kayalar orijinal değil biliyorsunuz. Göçme tehlikesi oldu ve kaza yaşandı. Buralara hiç harcamadıysak 100 milyonun üstünde para harcamak zorunda kaldık. 10 köye ücretsiz internet veriyoruz. Altınova, Peçenek, Yıldırım Beyazıt Mahallelerindeki asbestli su borularının tamamı yenilendi. 120 bin metre yeni içme suyu hattı yapıldı. 10 kilometre çapında Çubuk Çayı temizliği yapıldı. Ve Pursaklar'a diğer ilçelerden çok daha fazla tam 270 bin ton asfalt atıldı. Çocuk kreşimiz yeni bitti. Özal Bulvarı 1566. Caddesi’ndeki köprülü kavşak da Allah nasip ederse hemen haziran ayında başlıyor, müteahhidin avansını da yatırdık, inşallah Pursaklar’a yeni bir giriş yapılıyor.”

205D40Edf91E05022F1558191B186623

“ANKARA’YA HUZUR GELDİ”

Dördüncü durağı Akyurt Cumhuriyet Meydanı olan Yavaş, “Ankara’ya huzur geldi. Kin ve nefreti ortadan kaldırdık. Yaptığımız çalışmalarla ‘Çalıyor ama çalışıyor felsefesi’ de toprağın altına gömüldü. “Kentte yaşayan insanları huzurlu tarafsız, adil bir şekilde yönetmek, onların ne derdi varsa o derdine derman olmaktır bizim görevimiz” dedi.

6C373Ff7B42A1E005B64F002C02F622F

“İSTANBUL’DA METRO YARIŞTIRIYORLAR, ANKARA’YA GELİNCE TIK YOK”

Yavaş, rakibinin “Keçiören-Havaalanı Metrosu’nu yapacağız” açıklamasına yönelik şunları söyledi:

“Yalan. Yapsalardı şimdiye kadar yaparlardı. Biz iş başına geldiğimizde projesini yapıyorlardı. ‘Verin biz yapalım’ dedik ‘Hayır orası bize ait siz gidin sadece Mamak’ı yapın’ dediler. 2022’den beri yatırım programında yapmıyorsunuz. İstanbul’da metro yarıştırıyorlar, Ankara’ya gelince tık yok. 2024 bütçesine 3 bin lira koydular. Yapmayacaklar. O zaman buralara ‘Keçiören-Havaalanı Metrosu’nu yapacağız’ pankartlarını neden asıyorsunuz. Eliniz mi tutuldu? Yıllardır zaten Ulaştırma Bakanlığı sizde gitseydiniz Keçiören Belediye Başkanı olarak Keçiören’e de katkısı olurdu. Seçime gelirken sallamak bol.”

Cf53299574C8D95007529F286D880Fb6

Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi

AKYURT FUAR ALANI AÇIKLAMASI: “VERİN DEDİM, VERMEDİLER”

Akyurt Fuar Alanı’na ilişkin de açıklamada bulunan Yavaş, şunları söyledi:

“Fuar Alanı’nda Akyurt Belediye Başkanı'nın da kabahati var. Açık açık söylüyorum. Ben oranın yönetim kurulu başkanıyım. Diğer ortaklar, yönetim kurulu üyeleri pek Akyurt’a yapılmasını istemiyor. Ben de dedim ki ‘Akyurt'ta bu fuar alanı çalışır, havaalanının dibinde, illa yapılacak.’ Derken bizden önce ihale edilmiş. Müteahhit bunu yapamadı. Mahkemeye gidildi ve de kazandık. Sayın Vali şahit, Sanayi Odası Başkanı şahit, TOBB Başkanı, Ticaret Odası Başkanı, Ankara Esnaf Odası Başkanı şahit ‘Verin ben yapacağım, benim sözüm var verin’ dedim. ‘Hele bir dur bakalım, para buluruz’ falan dediler, vermediler. O zaman için maliyeti 250 milyon liraydı, vermediler. En son yapılan toplantıda parayı da bulamadılar başka yerden, 2 buçuk milyar. Akyurt Belediye Başkanına ‘İlle siz bu Akyurt'un kalkınması için fuar alanı istemiyor musunuz? Bizim devlet bankaları zaten bize kredi vermiyor. İller Bankası’na da bir kuruş borcumuz yok. Şimdiki maliyeti 2 buçuk milyara çıkmış. Görüşün İller Bankası’yla evet derse, verirse bu krediyi ben yapacağım’ dedim. Hâlâ ses çıkacak. Şimdiye kadar biterdi. Ve ben kendi bütçemde 400 milyon parayı yine de ayırdım. Eğer Allah nasip ederse bir yerlerden para bulurlarsa diğer ortaklar inşallah o fuar alanını da yapacağız.”

20F3Fa1Cfa7569C9D33Fe3Faf6Eca3A9

Kaynak: HABER MERKEZİ