Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş, Manisa Alaşehir'deyiz seçim mitingi gerçekleştirdi.

Yavaş, "Ankara'da 23 buçuk yıl jeliboncu bir kafaya Ankara'yı teslim ettiler. Ve Ankara'nın kaynaklarını sağa sola harcadı. 16 milyarı götürdü ANKAPARK’a batırdı. Ankara'nın içine girerken o gördüğünüz kapılara 255 milyon lira para harcandı. Ankaralının parasını har vurup harman savurdu. Ankara'nın birçok yerinde hala su yok, kanalizasyon yok. Hepsini tamamlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İktidarın kutuplaştırıcı söylemlerine tepki gösteren Mansur Yavaş, "Şimdiye kadar hiçbir hükümet Silahlı Kuvvetleri bu kadar siyasete alet etmedi, okulları bu kadar siyasete alet etmedi, camileri bu kadar siyasete alet etmedi" ifadelerini kullandı.

Yavaş, şöyle devam etti: "Ama hepsini görüyoruz, neden? 'Biz gelirsek şunu yapacaklar, bunu yapacaklar?' İnsanlar Ankara'yı, İstanbul'u, İzmir'i, Manisa'yı, Aydın'ı, Mersin'i... Kadndıramazsınız artık, deniz bitti!"

Adalet Bakanı Tunç'tan ilk mesaj: “Milletimiz demokratik sivil bir Anayasa'yı hak ediyor" Adalet Bakanı Tunç'tan ilk mesaj: “Milletimiz demokratik sivil bir Anayasa'yı hak ediyor"

İktidarın seçim nedeniyle vaatlerde bulunmasını da eleştiren Yavaş, "21 yıldır yapamayıp seçime girerken yağdır, yağdır vaatler... Niye interneti 14 Mayıs'tan sonra veriyorsun? Başladık de...  Çakarlı arabalar hoşlarına gidiyor. Lüks hayat hoşlarına gidiyor. Siz halkı zengin etmeye geldiniz, kendiniz zengin oldunuz" ifadelerini kullandı. 

"Halktan koptular" diyen Yavaş, "'Soğan pahalı' diyenlere 'soğan kafalılar' diye hakaret ediyorlar. 'Açlık var' diyenlere tatilden dönen 1-2 milyon arabayı gösteriyorlar. Halbuki hayatında tatile gitmeyen bir sürü insan var. Gençlerin hayallerini çaldınız. Tanıdıklarınızı mülakatla işe aldınız" diye konuştu. 

Haber Merkezi