Mamak Bilim Merkezi, çevrim içi keşif için öğrencilere kapılarını açtı. Şehit Cihan Yıldız İlkokulu öğrencileri Mamak Bilim Merkezini gezdi. Mamak Bilim Merkezinde bulunan 6 keşif atölyesini gezen öğrenciler, hem eğlendi hem de öğrendiler.

Mamak Bilim Merkezii (5)Mamak Bilim Merkezii (3)Bilim Merkezinde çevrim içi keşif

Mamak’ın gelişimi için alt yapı hizmetleri kadar o ilçede yaşayan insanların kültür, sosyal, sportif ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler de gerçekleştiren Mamak Belediyesi, özellikle de çocuk ve gençlere yönelik etkinliklerle çocuk ve gençlerin eğitim ve gelişimlerine katkı sunuyor. Türkiye’nin ilk TÜBİTAK destekli bilim merkezi unvanına sahip Mamak Bilim Merkezi bu kapsamda kapılarını bilim meraklısı öğrencilere açtı. Matematik, doğa bilimleri, astronomi, astrofizik, uzay, teknoloji, tasarım ve okul öncesi çocuklar için keşif atölyelerinin yer aldığı merkeze çocukların ilgisi büyüktü. Öğrenciler bilim merkezinde deney yaparak, bilimin eğlenceli yönünü keşfetti.

Mamak Bilim Merkezii (4)Mamak Bilim Merkezii (2)

Bilim ve eğlence dolu bir gün geçiren çocuklar, “Bu gezi bizde çok güzel anılar bıraktı. Çok eğlendik, çok şey öğrendik, Bize bu fırsatı veren Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Ankara Kent Konseyi'nden ilçe ziyaretleri Ankara Kent Konseyi'nden ilçe ziyaretleri

Kaynak: Haber Merkezi