Başakşehir Futbol Takımı'ndan ayrılan Mahmut Tekdemir, merak edilen isimler arasında. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Mahmut Tekdemir kimdir? Mahmut Tekdemir kaç yaşında, nereli? Mahmut Tekdemir hangi mevkide oynuyor? Mahmut Tekdemir hangi takımlarda oynadı? Mahmut Tekdemir'in maaşı ne kadar? Mahmut Tekdemir'in eşi kimdir? Mahmut Tekdemir hangi takıma gidecek'' sorularını aratıyor. Peki, Mahmut Tekdemir kimdir? Mahmut Tekdemir kaç yaşında, nereli? Mahmut Tekdemir hangi mevkide oynuyor? Mahmut Tekdemir hangi takımlarda oynadı? Mahmut Tekdemir'in maaşı ne kadar? Mahmut Tekdemir'in eşi kimdir? Mahmut Tekdemir hangi takıma gidecek? İşte tüm merak edilenler...

Mahmut Tekdemir Nereli

Yusuf Atala kimdir, kaç yaşında? Yusuf Atala neden gözaltına alındı? Yusuf Atala kimdir, kaç yaşında? Yusuf Atala neden gözaltına alındı?

MAHMUT TEKDEMİR KİMDİR?

Mahmut Tekdemir, 20 Ocak 1988'de Diyarbakır'da doğdu. Futbola Eroğluspor altyapısında başlayan Mahmut Tekdemir, daha sonra Damlaspor altyapısında oynamaya başladı.

Mahmut Tekdemir Kim

2004 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor alyapısına transfer oldu. İki sene burada oynadıktan sonra 30 Ağustos 2006 tarihinde Kartalspor ile oynanan Türkiye Kupası karşılaşmasında forma giyerek İstanbul BB için ilk resmî maçına çıktı. İleriki sezonlarda takım için daha çok oynama fırsatı buldu ve 2009-10 sezonundan itibaren takımın devamlı oynayan futbolcuları arasına girmeyi başardı. 2012/13 sezonunda veda ettikleri süper lige bir yıl mücadele ettikleri TFF 1. ligde şampiyon olarak 2013/14 sezonunda geri yükseldiler . Artık takım kaptanlığı da yapmaya başlayan MAHMUT düzenli olarak forma giydiği takımda 2017/18 ve 2018/19 sezonlarinda son haftalarda kaçırılan sampiyonluklarda takımın gösterdiği başarıda büyük paya sahiptir. Farklı mevkilerde oynama özelliği olan oyuncu A Millî Takıma kadar yükselme başarısı göstermiştir. 2019/2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Medipol Başakşehir ile Süper Lig tarihinde bu başarıyı elde eden altıncı takımın kadrosunda bulunmuştur.

Mahmut Tekdemir Hangş Takımda

9 kez millî takımlara çağrılan Mahmut Tekdemir, 3 kez Türkiye U-17, 4 kez de Türkiye U-21 forması olmak üzere toplam 9 kez millî formayı giymiştir.

8 ve 9 Şubat 2011 tarihlerinde Belarus ile Antalya'da oynanacak özel karşılaşmalarda ilk kez Türkiye A2 millî takımı aday kadrosuna davet edilmiştir.

Mahmut Tekdemir Eşi

MAHMUT TEKDEMİR'İN EŞİ KİMDİR? 

Mahmut Tekdemir'in eşi Eda Tekdemir'dir.

Mahmut Tekdemir Kaç Yaşında

MAHMUT TEKDEMİR'İN BAŞAKŞEHİR'E VEDA ETTİ!

20 yıldır Başakşehir formasını terleten Mahmut Tekdemir, turuncu-lacivertlilere veda etti.

Başakşehir, tecrübeli futbolcu için bir veda mesajı yayımladı.

Başakşehir Kulübü, "2004-2005 sezonunda alt yapımıza katılarak, ailemizin en önemli parçalarından biri haline gelen Mahmut Tekdemir'in sözleşmesi sona ermiştir. Kulübümüzde 36'sı Avrupa kupalarında olmak üzere 500’den fazla maça çıkan, bir çok kez A Milli Takımımız'ın da formasını giyen, saha içi ve saha dışında örnek bir profesyonel olan, aidiyeti ve bağlılığıyla hem kulübümüzde hem de Türk futbolunda önemli bir figür haline gelen Mahmut Tekdemir, Başakşehir ailesinin en değerli temel taşlarından biri olmuştur. İstikrarıyla adını, Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli oyuncuları arasına yazdıran, 2019-2020 sezonundaki tarihi şampiyonluğumuzda da takım kaptanı olarak şampiyonluk golümüzü kaydederek kıymetli başarımızın önemli pay sahiplerinden biri olmuştur. Kulübümüzle birlikte büyüyerek efsanemiz olan Mahmut Tekdemir’e bugüne kadar vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi