Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat mesaj yayımladı Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat mesaj yayımladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kocatepe'de yaptığı açıklamaların etkileri sürüyor. Akşenir'in açıklamaları ise farklı yorumlanıyor. Akşener'in küskün CHP kitlesine oynadığı iddia ediliyor. Bununla birlikte Yavaş ve İmamoğlu'na kızgın olduğu da konuşuluyor.

AKŞENER CHP'Lİ BAŞKANLARA KANCA ATIYOR

Başarılı gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü'deki köşesinde Akşener'in Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik çıkışlarının her iki ismi de rahatsız ettiğini iddia etti. Seçimden bu yana "kazanacak aday" söylemiyle Akşener'in CHP'li başkanlara "kanca" attığını belirten Öztürk, "Açıkçası, Mansur Yavaş'a, “Gelin İYİ Parti'nin adayı olunuz. CHP'li seçmen yine size oy verir” derse ve adaylık davetinde bulunursa buna şaşırmayalım"  cümlelerine yer verdi.

"Açıkçası, Mansur Yavaş'a, “Gelin İYİ Parti'nin adayı olunuz. CHP'li seçmen yine size oy verir” derse ve adaylık davetinde bulunursa buna şaşırmayalım. Ekrem İmamoğlu'na adaylık teklifinde bulunabilir mi? Bu biraz zor. Çünkü, İmamoğlu'nun devam eden davaları, siyasi yasak getirme girişimleri, dahası İmamoğlu'nun, CHP Genel Başkanlığı'na hazırlandığı dikkate alınırsa İYİ Parti'nin adaylık önermesi zor.

Akşener'in CHP'li belediye başkanlarını sürekli gündeme getirmesi, açıkçası en çok başkanları rahatsız ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi geride kaldı. Artık mart ayında yapılacak seçimi ve nasıl işbirliği yapılacağını konuşmanın zamanıdır."

Haber Merkezi