Kent Tarım’da ilkbahar dönemi sona erdi

Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evleri sezonu kapattı. 13 Şubat’ta başlayan ilkbahar sezonu programında kursiyerlere sebze yetiştiriciliği ile ilgili temel eğitimler verildi.

Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evleri’nde ilkbahar dönemi eğitimleri tamamlandı. Mutlukent ve Ata Mahallelerinde bulunan Kent Tarım Hobi Evleri’nde verilen eğitimlerden 300 Çankayalı yararlandı. Şubat ayında başlayan bahar dönemi eğitimlerinde sebzelerin bakımı, sebze hastalıkları, aşılama, kompost yapımı, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, yağmur hasadı, budama gibi konuları detaylı bir şekilde öğrenen kursiyerler, gül, çalı, asma, domates, biber, salatalık, fasulye, mısır, kabak, kavun, çilek ve marulun nasıl yetiştirileceğini de öğrendiler. Çankaya’nın farklı bölgelerinden katılan vatandaşlar, uzmanlardan aldıkları temel sebze yetiştiriciliği ile ilgili bilgileri eğitimlerin son dönemlerinde kent bostanında uygulayarak pekiştirme imkanı da buldu.

Yeni sezon Eylül’de başlayacak

Eğitimlerin sonbahar sezonu Eylül ayında başlayacak. Çankaya Belediyesince Mutlukent ve Ata Mahallelerinde düzenlenen temel sebze yetiştiriciliği eğitimlerinin sonbahar sezonuna da dileyen tüm Çankayalılar hiçbir ücret ödemeden katılabilecek.

İHA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.392.963

VAKA

2.270.769

İYİLEŞME

24.161

ÖLÜM

122.194

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
96.984.258

VAKA

53.508.849

İYİLEŞME

2.077.803

ÖLÜM

43.475.409

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.