Mesire alanı, bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasıyla yeniden hizmete açıldı. Bu kapsamda eksikleri tamamlanan tesisin giriş kapısından köprüsüne, pergolalarından aydınlatmasına kadar birçok noktasında yenileme çalışması yapıldı.

Keçiören Mesire Alanı (3)

Tesisin tüm eksiklerinin tamamlandığını kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Mesire alanımızın eksiklerini tamamlayarak, belli kısımlarını yeniledik. Ailelerimiz mesire alanımızda doğayla baş başa, dilediği gibi vakit geçirebilecekler” dedi.

Keçiören Mesire Alanı (1)

Tesisin birçok noktası yenilendi

Şehir merkezine yakınlığıyla tüm Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Keçiören Belediyesi Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı, yapılan çalışmaların ardından kapılarını tekrar açtı. Tesiste yapılan çalışmalar kapsamında pergolaların aydınlatması, yıpranan yolların ve kilit taşlarının değişimi, bordür ve kaldırımların tamiri, lavabo ve tuvaletlerin boyası yapıldı. 12 adet yeni pergolanın kurulduğu tesiste güvenlik kamerası da artırıldı.

Keçiören Mesire Alanı (4)

Aynı zamanda çeşitli türde bitki dikimi yapılarak mesire alanı estetik bir görünüme kavuşturuldu.

Keçiören Mesire Alanı (2)

OSB-Eryaman 5 istasyonları arasında yağış nedeniyle geçici olarak durduruldu OSB-Eryaman 5 istasyonları arasında yağış nedeniyle geçici olarak durduruldu

Renkli donatılarla hizmet veriyor

Ailelerin hem piknik yaptığı hem de çocuklarıyla birlikte keyifli anlar yaşadığı tesis; dağ kızağı, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları, su bisikletinin yer aldığı gölet, pergola ve barbekülerle hizmet veriyor.

Keçiören Mesire Alanı (6)

Kaynak: Haber Merkezi