Pikap ile otomobil kafa kafaya çarpıştı! Pikap ile otomobil kafa kafaya çarpıştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya:

''Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek! 

tutuklama-2

6 ilde Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik Jandarma tarafından 4 gün süren Kalkan-17 operasyonlarında; 44 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ve 881 Düzensiz Göçmen Yakalandı!

Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Daire Başkanlığı ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinesinde; İl Jandarma Komutanlıklarınca Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Muğla ve Van’da 4 gün süren operasyonlarda; Yakalanan Göçmen Kaçakçılığı Organizatörlerinin, 15’i tutuklandı, 11’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri sürüyor. 

tutuklama2
 
Ayrıca operasyonlar sonucu düzensiz göçmenlerin arasına karışarak sınırı geçmeye çalışan; 4 BTÖ mensubu ve 2 FETÖ şüphelisi yakalandı.

Operasyonlar sonucu: Ruhsatsız tabanca, AK-47 Piyade Tüfeği, 24 adet araç, 1 adet sürat teknesi, Çok miktarda Türk Lirası, döviz ve Çok sayıda dijital materyale el konuldu. 

tutuklama1

Yakalanan düzensiz göçmenler, ülkelerine geri gönderilmek üzere geri gönderme merkezlerine teslim edildi!

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Göç İdaresi Başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.'' İfadelerini kullandı.

Kaynak: Çağlar Bülent SANSAR