Ali Narin, genel seçimler sonrası Kemal Kılıçdaroğlu tarafında olduğunu açıklamıştı ve mahalle seçimlerinde Kemal Beyle siyaset yaptığını defalarca duyurup üyelerden destek istemişti.
Belediye hizmetleri aksarken ve DİSK belediyede yetersiz maaşlar nedeniyle süreli iş bıraltırırken belediye başkan yardımcılarının danışman arkadaşları için oy istemesi örgütü rahatsız etti. Ayrıca Ali Narin’i destekleyen esnaf adayların dükkanlarına gece yarısı zabıta gönderildiği öğrenildi.

AFAD açıklama yayımladı AFAD açıklama yayımladı

Tüm parti içi seçimlerde  Kılıçdaroğlu’nu destekleyen genel ve yerel seçimlerde örgütü ile oy rekoru kıran Ali Narin’i yıpratmak için “değişimci” yaftası vurulması ilçe yönetimi tarafından kınandı. Dinç Çoban’ı derekleyen grubun İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun adını kullandığı da sızan bilgiler arasında. Ali Narin’in yakın çevresi, “Eğer Ali Beyin gençlik kollarında beraber çalıştığı Dinç Çoban mahalle seçimleri başlamadan aday olsa belediyedeki görevlerini seçimden 1.5 hafta önce bırakmasa adil bir yarış olurdu, ancak şu bilinmeli ki Kadıköy örgütü hiç bir zaman biat etmedi, boyun eğledimedi, güçlüler değil haklılar kazanır” dedi.

Haber Merkezi