İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen İZKİTAP Fest-İzmir Kitap Fuarı, Kültürpark’ta her gün on binlerce kitapseveri ağırlamaya devam ediyor. “Çocuk Edebiyatı” ana temasıyla düzenlenen fuarda, yayınevlerinin stantlarına büyük ilgi gösterilirken, kitapseverler beğeniyle okudukları yazarlara kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Izmir Kitap Fuarı1

Öte yandan, “It’s a Girl Thing!” projesi de Türkiye’de ilk defa İzmir Kitap Fuarında gerçekleştirildi. Eşitliliğe vurgu yaparak kadınların toplumdaki etkileşimini artırmayı amaçlayan etkinlikte, çeşitli alanlarda ilham verici konuşmacıların yer aldığı oturumlar düzenlendi. Proje, kadınların potansiyellerini keşfetmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve topluma katkıda bulunmalarına imkan tanımayı amaçlıyor. Kariyer, moda, sanat, spor, mental sağlık ve sosyal sorumluluk gibi çeşitli alanlarda özel isimlerden oluşan konuşmacıların oturumlarına fuar ziyaretçileri büyük ilgi gösterdi.

Kocan Kadar Konuş filminin oyuncuları kim? Kocan Kadar Konuş filminin oyuncuları kim?

Girişlerin ücretsiz olduğu İZKİTAP Fest, 28 Nisan 2024 tarihine kadar 10.00 – 21.00 saatleri arasında kitapseverleri ağırlamaya devam edecek.

Kaynak: İHA