İyi bir başlangıç

Kalabalık rakamları bitirdik simetriye geldik. Dönüp geriye baktığımızda yazması kolay bir tarihe geldiğimizi görüyoruz. Sonuçta iki adet 20 yazacağız, aklımız karışmasın.
İnşallah yazmak kadar kolay olsa bu yıl. Geçen için sene “bi gitsin” diyenleri çok duyduk
Her yeni yıl öncesi ‘zorunlu’ olan eğlencenin ardından oh ne güzel yeni yıla girdik diyip pişman olanlar da neredeyse tamamında ‘artık seneye inşallah’ sözü kulaklarımızı çınlattı.
Tombalanın olmadığı, fırdöndünün dönmediği, gelecek yılda yapılacakların sıralanmadığı günümüz yıl başlangıcı ne kadar iyi olacak peki? Sigarayı bırakıp spora başlayacak mısın? Seyahat edip insanları tanıyacak ya da bol bol kitap okuyup kendini geliştirecek bilgilenecek misin?
Sen kendini yenileyecek misin? Takvim kendini yeniliyor ya sen?
Döndük dolaştık aynı yere geldik. Güneş turumuz tamamlandı. Size bedavadan bir uzay yolculuğu yaptırdı dünya farkında mısınız?
Geçen yıla ait sıkıntılar, pişmanlıklar, yanlışlar… Kötü giden her şeyi unutun ve bunların aşıldığı, çözüldüğü önümüzdeki yılda göstereceğiniz çabayı gösterin, gücü kendinizde hissedin. Tabii şansı da unutmayalım.
Yeni yılın ilk gününde siyah-beyaz tv zamanlarındaki kar-kış konulu çocuk filmleri izledim. Yılın başlamasını çocuk gözüyle değil bir çocuğun kendini yenilemesi-büyümesi gibi baktım
Yazımı güzel bir 2020 bizleri bekliyor. Her şeyi yeni yıldan beklemeyelim.

0 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

03.01.2020

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470