Ekrem İmamoğlu tarih verdi: "Taksi sorunu için tarafları toplantıya çağıracağım"

İBB Başkanı İmamoğlu, taksi sorununun çözümü için tarih vererek "Bütün tarafları bir toplantıya çağıracağım. Bu toplantıya uluslararası paylaşımlı yolculuk şirketleri dahil herkes katılacak" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un taksi sorununun çözümü için takvim açıkladı. Roma'da Ertuğrul Özkök'e yaptığı açıklamada, "Haziran ayı başında ilgili bütün tarafları bir toplantıya çağıracağım" dedi.

Istanbul Taksi1"TURİSTLER TAKSİCİLERDEN ŞİKAYETÇİ"

Turistlere piyasanın üzerinde fiyat verip kafalarına göre para almaları yabancı turistlerin de gözünden kaçmıyor artık ve bu durum İstanbul'a gelen turist sayısını da etkiliyor.

"İSTANBULLU VATANDAŞLAR DA ŞİKAYETÇİ"

İstanbul'dan ayrıldıktan sonra yolculara soruluyor. “İstanbul'a tekrar gelmek ister misiniz?” Çoğu insan “evet” cevabı veriyor. Bu güzel ama bir sonuç daha var ki o çok düşündürücü. “Bir daha İstanbul”a asla gelmem diyen her 10 kişiden 7'si neden olarak taksileri gösteriyor. En büyük şikayet de taksilerin pisliği, yolcuya muamele ve özellikle de keyfi biçimde uygulanan fiyatlar. Hadi biz daha açık şekilde adını koyalım. Turiste atılan kazık."

 EKREM İMAMOĞLU SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TARİH VERDİ

İstanbul Oyunları imza töreni için Roma'ya giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na taksi konusunu sorduğunu söyleyen Özkök, İmamoğlu'nun yanıtını aktardı:

Kurban Bayramı namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak? Kurban Bayramı namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak?

“Arkadaşlar bu konuda çalışıyor. Muhtemelen haziran ayı başında ilgili bütün tarafları bir toplantıya çağıracağım.
Bu toplantıya uluslararası paylaşımlı yolculuk şirketleri dahil herkes katılacak.”

Kaynak: Haber Merkezi