Hisarcıklıoğlu, tüm iş dünyasını ve hayırseverleri seferberliğe davet ederek, "Gün birlik olma günüdür. Siz de gelin, hep birlikte 'El Verin Ev Yapalım' vereceğiniz destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım" dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB Türkiye Sektör Meclis Başkanları çevrim içi toplantıda bir araya gelerek, iş dünyasının deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmaları değerlendirdi. TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen toplantıda konut seferberliğine ilişkin ayrıntılar basın mensuplarıyla paylaşıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, her milli mesele sonrasında hızla seferber olduklarını dile getirerek, bugüne kadar 6 uçak, 7 gemi ve 4.157 TIR ve 725 kamyon yardım malzemesi ile 5.699 çadır, 1.418 konteyner, 551 iş makinesi ve mobil vincin bölgeye sevk edildiğini söyledi. Hasar alan şehirlerin yeniden ayağa kaldırılması için 4 projeye ve “İş Dünyası Konut Seferberliği” kampanyasını hayata geçirmeyi kararlaştırdıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edeceklerini belirtti.

“1 milyar lira nakdi katkı vererek, kampanyayı başlatıyoruz”
Depremden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için tüm kaynaklarının “İş Dünyası Konut Seferberliği” kampanyası için seferber edildiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve iştiraklerimizde, zorunlu olanlar dışında, tüm harcama ve yatırımlarımızı durdurduk veya erteledik. Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz. 1 milyar lira nakdi katkı vererek, kampanyayı başlatıyoruz. Odalarımızla, Borsalarımızla, Sektör Meclislerimizle, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızla, yani camiamızın tamamıyla da, buna dahil oluyoruz. Onlar, 81 il ve 160 ilçede, bu işin önderliğini üstlenecek ve yerele yayılmasını sağlayacaklar” şeklinde konuştu.

Vergi affı son başvuru tarihi ne zaman? Başvurular nereden alınacak? Vergi affı son başvuru tarihi ne zaman? Başvurular nereden alınacak?

“Gün birlik olma günüdür”
Tüm iş dünyasını ve hayırseverleri seferberliğe davet eden Hisarcıklıoğlu, “Unutmayalım ki, bizler el ele verdiğimizde, aşamayacağımız zorluk yoktur. Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme günüdür. Gün birlik olma günüdür. Siz de gelin, ister bir blok, ister bir daire, ister bir tuğla karşılığı bağışta bulunun. Dayanışma ruhumuz ölümsüzleşsin. Millet olduğumuzu gösterelim. Şehirlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için destek verelim. Kampanya sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi; gelin hep birlikte ‘El Verin Ev Yapalım’ vereceğiniz destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım” ifadelerini kullandı.

İHA