Apple geçtiğimiz günlerde iOS 16.4 güncellemesini yayınlamıştı. Birçok farklı yenilik içeren yeni güncelleme aynı zamanda daha hızlı bir iPhone deneyimi vadediyordu. Ancak yeni güncelleme bazı sorunları da beraberinde getirdi. Apple da hiç zaman kaybetmden iOS 16.4.1 güncellemesini yayınadı.

C kalite ne demek? C kalite yenilenmiş telefon ne demek? C kalite yenilenmiş telefon ikinci el mi? Almak mantıklı mı? C kalite ne demek? C kalite yenilenmiş telefon ne demek? C kalite yenilenmiş telefon ikinci el mi? Almak mantıklı mı?

iOS 16.4.1 güncellemesi Siri hatasını düzeltiyor
iOS 16.4’ün kullanıma sunulmasından yaklaşık iki hafta sonra gelen bir hata düzeltme güncellemesi olan iOS 16.4.1 bazı hataları gideriyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre yeni iOS güncellemesi ile birlikte Siri’nin bazı durumlarda yanıt vermemesine neden bir olan bir sorun giderildi.

Siri’nin yanıt vermemesine neden olan hatanın yanı sıra yeni güncelleme ile birlikte ‘pushing hands’ emojisine de ten rengi seçenekleri eklendiği açıklandı. Şirket ara bir hata düzeltmesi yaması olan iOS 16.4.1’in yanı sıra 16.5 için de çalışmalarına devam ediyor.

Apple mevcut işletim sistemini geliştirmeye devam ederken, haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliğinde ise iOS 17 sürümünü tanıtmaya hazırlanıyor. Apple’ın yeni iOS sürümü ile birlikte birçok farklı yeniliğe imza atması bekleniyor.

Apple tarafından yaklaşık iki hafta önce sunulan iOS 16.4 güncellemesinde sunulan yenilikler ise şu şekilde:

  • Hayvanlar, el hareketleri ve nesneler dahil 21 yeni emoji artık emoji klavyesinde mevcut
  • Ana ekrana eklenen web uygulamaları için bildirim
  • Hücresel aramalar için Voice Isolation (Ses Yalıtımı)
  • Fotoğraflar’daki yinelenen albüm, iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’ndaki yinelenen fotoğrafları ve videolar için yeni düzenleme
  • Hava Durumu uygulamasındaki haritalar için VoiceOver desteği
  • Flaş efektleri algılandığında videoyu otomatik olarak kısmak için erişilebilirlik ayarı
  • Çocuklardan “Satın Almak İçin Sor” isteklerinin ebeveynin cihazında görünmemesine neden sorun düzeltildi
  • iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde Crash Detection optimizasyonları yapıldı

Haber Merkezi