İbrahim Şenel kimdir? İbrahim Şenel kaç yaşında, nereli? İbrahim Şenel'in mesleği ne? İbrahim Şenel ne mezunu? İbrahim Şenel kimdir? İbrahim Şenel kaç yaşında, nereli? İbrahim Şenel'in mesleği ne? İbrahim Şenel ne mezunu?

Hastalığı sebebiyle bıçak altına yatan ünlü ismin sağlık durumunun iyi olduğu, ailesinin ve yakın çevresinin de müzisyeni yalnız bırakmadığı öğrenildi. Peki Hüsnü Şenlendirici kimdir? Hüsnü Şenlendirici'nin hastalığı ne? İşte ünlü klarnetçinin hayatıma dair merak edilenler...

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ KİMDİR?

12 Temmuz 1976'de İzmir'de doğan Hüsnü Şenlendirici Roman asıllı Türk klarnet virtüözüdür.Hüsnü Şenlendirici, Roman kökenli müzik geleneğine sahip bir ailenin çocuğudur. Dedeleri Hüsnü Şenlendirici (klarnet, trompet) ve Fahrettin Köfeci (klarnet) ve babası Ergün Şenlendirici (trompet) gibi o da 5 yaşında klarnet çalmaya başlamıştır. Özellikle 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu'nun çeşitli kültürleriyle müzikal yolculuğa çıkmıştır. 1988'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümüne girmiş ve 4 yıl sonra okuldan ayrılmıştır.

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ'NİN HASTALIĞI NE?

Şu sıralar Kanal D ekranlarında 'Şarkılar Bizi Söyler' programı ile boy gösteren ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin kansere yakalandığı öğrenildi. İki çocuk babası Şenlendirici'nin, bağırsak kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi