AK Parti 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Antalya'dan aday olan Hakan Tütüncü'nün hayatı yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında, ''Hakan Tütüncü kimdir? Hakan Tütüncü kaç yaşında, nereli? Hakan Tütüncü ne mezunu? Hakan Tütüncü'nün eşi kimdir? Hakan Tütüncü'nün kaç çouğu var? Hakan Tütüncü hangi görevlerde bulundu'' soruları aratılıyor. Peki, Hakan Tütüncü kimdir? Hakan Tütüncü kaç yaşında, nereli? Hakan Tütüncü ne mezunu? Hakan Tütüncü'nün eşi kimdir? Hakan Tütüncü'nün kaç çouğu var? Hakan Tütüncü hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Hakan Tütüncü

HAKAN TÜTÜNCÜ KİMDİR?

Hakan Tütüncü, 15 Haziran 1979 yılında Almanya'da doğmuştur. Öğrenim yaşamı Almanya'da başlamıştır fakat ilkokul, orta okul ve lise öğrenimlerini Antalya'da tamamlamıştır. 2001 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Siyasete atılmadan önce kısa bir süre mesleğini yapmıştır.

Hakan Tütüncü Nereli,

HAKAN TÜTÜNCÜ'NÜN EŞİ KİMDİR?

Hakan Tütüncü'nün eşi Ayşe Tütüncüdür. Ayşe Tütüncü doktordur.

Hakan Tütüncü Eşi

HAKAN TÜTÜNCÜ HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

2001 yılında Adalet ve Kalkınma partisinin kuruluşunda görev almıştır ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atanmıştır. 2003 yılında Antalya İl Yönetim Kurulu üyesi, 2004 yılında ise Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede hizmet vermiştir. 2005 ve 2009 yılları arasında ise iki dönem boyunca Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde hizmet vermiştir.

Hakan Tütüncü Eşi Ayşe Tütüncü

Mert Fırat kimdir? Mert Fırat kimdir?

2009 yılındaki yerel seçimlerde Antalya Kepez Belediyesi için aday olmuş ve %34 oy alarak kazanmıştır. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde tekrar Antalya Kepez Belediyesi için aday olmuş ve %40,74 oy alarak ikinci döneminde de görevine devam etmiştir 2019 yılında ise %50,50 oy alarak tekrar Kepez Belediye Başkanlığı görevine devam etmiştir. 2009'dan bu yana ise Kepez Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 71 üye belediyesi bulunan Antalya Merkezli Akdeniz Belediyeler Birliği'nin 2014'ten bu yana başkanlığını sürdürmektedir.

Hakan Tütüncü Kim

Hakan Tütüncü 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'den Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak gösterilmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi