Ceyda Düvenci ile ilişki yaşayan Güçlü Mete sosyal medyada gündem oldu. Güçlü Mete'nin eski eşi oyuncu Ebru Cündübeyoğlu'nun hayatı araştırılıyor. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Ebru Cündübeyoğlu kimdir? Ebru Cündübeyoğlu kaç yaşında, nereli? Ebru Cündübeyoğlu ne mezunu? Ebru Cündübeyoğlu'nun eşi kimdir? Ebru Cündübeyoğlu'nun çocuğu var mı? Ebru Cündübeyoğlu hangi dizilerde rol aldı'' sorularını aratıyor. Peki, Ebru Cündübeyoğlu kimdir? Ebru Cündübeyoğlu kaç yaşında, nereli? Ebru Cündübeyoğlu ne mezunu? Ebru Cündübeyoğlu'nun eşi kimdir? Ebru Cündübeyoğlu'nun çocuğu var mı? Ebru Cündübeyoğlu hangi dizilerde rol aldı? İşte tüm merak edilenler...

Ebru Cündübeyoğlu Dizileri

Ebru Cündübeyoğlu kimdir?

Ebru Cündübeyoğlu, 1974 yılında Almanya’nın Heilbronn şehrinde doğdu. Diş doktoru Ertuğrul Cündübeyoğlu ile 1970 Türkiye Güzelleri'nden Hülya Cündübeyoğlu'nun tek çocuğudur. Ortaöğrenimi İstanbul ve Adapazarı’nda, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamladı.

Ebru Cündübeyoğlu Çocuğu

1993 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katıldı, 1970'te annesinin dördüncü seçildiği yarışmada, kendisi de Türkiye 4. güzeli seçildi. Aynı yıl televizyonculuğa başladı. 1993-1997 yılları arasında, ilki TRT'de yayımlanan ''Bir Başka Gece'' adlı program olmak üzere pek çok eğlence programının sunuculuğunu üstlendi ve yapımında çalıştı. Hafta içi her gün, canlı yayınlanan aktüel-eğlence programı "Sabah Şekerleri'''nde sunuculuk yaparak 20'li yaşlarında iken Türkiye'de büyük bir seyirci kitlesi tarafından tanındı.

Ebru Cündübeyoğlu

1997 yılında Gülüm dizisindeki rolü ile dizi oyunculuğuna, 1999 yılında Sadri Alışık Tiyatrosu'nun sahnelediği Fehimpaşa Konağı adlı komedide ‘Mihriban’ rolünü oynayarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Deli Yürek dizisinde ‘Avukat Ayşegül’, Koçum Benim dizisinde Deniz öğretmen, Omuz Omuza'da ‘Sevilay’, Yalancı Romantik'te ‘İpek’, Avrupa Avrupa'da Gülbahar, Evli ve Öfkeli'de ‘Seray televizyon dizilerinde canlandırdığı rollerden bazılarıdır. Tiyatro oyunculuğuna 2008'de Tiyatro Kedi'nin sahneye koyduğu Çalıkuşu adlı oyunda Feride'nin Anadolu'ya gittiği dönemi, Kibarlık Budalası'nda Nicole, 2018'de Gergedan Yapım'ın sahnelediği Ölü'n Bizi Ayırana Dek adlı komedide Cansu karakteri gibi rollerle devam etti.

Ebru Cündübeyoğlu Son Hali

2003 yılında radyo programcısı Mert Güçlü Mete ile evlendi. Çiftin bir kızları oldu.

2000'lerin başlarında şiir kaleme alan Cündübeyoğlu'nun Aşılı Kolum adlı ilk şiir kitabı 2005'te yayımlandı. Şiirlerinde çocukluğa özlem, aşk, ayrılık, yaşlanma ve hayatın geçiciliği temalarını işledi.

2013'te 20. sanat yılı vesilesiyle ''Sevdiğim Şarkılar'' adlı Türk sanat müziği albümünü, daha sonraki yıllarda Dertlerimi Zincir Yaptım, Kalbimin Efendisi adlı teklileri çıkardı. Sevdiğim Şarkılar albümünde bestesi kendine ait bir şarkıya (Neyledin Yar) yer verdi.

Ebru Cündübeyoğlu Kimdr

40 yaşında iken disleksi olduğunu fark etti. Disleksi ve öğrenme güçlüğü hakkında konuşmalar yaparak ve kendi hikâyesini anlatarak bu konuda farkındalık yaratmaya çalıştı

Erkan Yolaç'ın kızı Göksu Yolaç kimdir? Erkan Yolaç'ın kızı Göksu Yolaç kimdir?

İlk romanı Ferda, 2019 yılında yayımlandı. Bu romanda yazar olan Alzheimer hastası bir kadının hikâyesini kendi iç sesi ile anlattı.

Kaynak: Haber Merkezi