AYTEN UNCUOĞLU AZİZE KARAKTERİYLE GÖNÜL DAĞI'NDA!

TRT 1'in sevilen dizisi Gönül Dağı her cumartesi akşamı yayınlanıyor. Dizinin son bölümlerinde huzurevine yerleşen Dişçi Musa'nın arkadaşı 'Azize' karakterine usta sanatçı Ayten Uncuoğlu hayat verecek. Azize karakteri çiçeklere düşkünlüğüyle dikkat çekiyor ve Alzheimer hastası. Ancak Azize'nin geçmişi henüz gizemini koruyor.

Engin Ardıç kimdir? Engin Ardıç hastalığı neydi? Ne zaman vefat etti? Engin Ardıç kimdir? Engin Ardıç hastalığı neydi? Ne zaman vefat etti?

AYTEN UNCUOĞLU KİMDİR?

Ayten Uncuoğlu, 24 Mayıs 1946 tarihinde Eskişehir'de doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, ilk kez 1988 yapımı "Bir Tren Yolculuğu" adlı filmde rol aldı. Çıkışını ise 1996-2001 yılları arasında yayımlanan "Çılgın Bediş" dizisiyle yaptı.

Daha sonra, 2004-2006 yılları arasında yayımlanan "Aliye" adlı dizide de rol aldı. 2008'de Aşk Tutulması adlı sinema filminde de yer alan Uncuoğlu, 2007-2011 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan "Kavak Yelleri" dizisinde Mine'nin anneannesi rolünü canlandırdı.