TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlamaya hazırlanan Mehmed Fetiher Sultanı dizisindan ilk tanıtım yayınlandı. Tanıtımda ''Eba Eyüp El Ensari'' karakterine hayat veren ünlü aktör Gassan Mesud gündem oldu. Yurttaşlar arama motorlarında, ''Gassan Mesud kimdir? Gassan Mesud kaç yaşında, nereli? Gassan Mesud nerede yaşıyor? Gassan Mesud evli mi? Gassan Mesud hangi dizilerde ve filmlerde rol aldı'' soruları aratılıyor. Peki, Gassan Mesud kimdir? Gassan Mesud kaç yaşında, nereli? Gassan Mesud nerede yaşıyor? Gassan Mesud evli mi? Gassan Mesud hangi dizilerde ve filmlerde rol aldı? İşte tüm merak edilenler...

Gassan Mesud

Vedat Özdemiroğlu kimdir? Vedat Özdemiroğlu kimdir?

GASSAN MESUD KİMDİR?

Gassan Mesud, 20 Eylül 1958, Şam Suriye'de doğmuştur. Evli ve bir erkek, bir de kız çocuk babası olan Mesud, Suriye'de birçok film çevirmiştir. Diplomasiyyoun adlı oyun kendisine aittir. 2005 yılında çekilen Cennetin Krallığı isimli filmde Müslüman orduların kumandanı Selahaddin Eyyubi olarak rol alması onun oyunculuk kariyeri için kilometre taşlarından biri olmuştur.

Mehmed Fetihler Sultanı

2006 yılında Türk yapımı Kurtlar Vadisi Irak isimli filmde, 2007 yılında da Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu isimli Amerikan yapımlı filmde rol almıştır. Çalışmalarını halen "Damascus Music and Drama School" ve "High İnstitution of Theatrical Arts" adlı platformlarda sürdürmektedir. Gassan Mesud, çok konuşulan kelebek filminde de oynadı. Ayrıca Hz. Ömer dizisinde ise Ebu Bekir rolünü oynamıştır.

Gassan Mesud Kimdi

Kaynak: Haber Merkezi