İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar 7 Ekim’den bu yana sürerken, dünya liderlerin İsrail’e destek ziyaretleri devam ediyor. İsrail Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile telefonda görüştüğü aktarıldı.

israil filistin

Açıklamada, Netanyahu'nun tüm görüşmelerde İsrail'in "Hamas'ın askeri ve idari yeteneklerini ortadan kaldırmaya kararlı olduğunu" ve "İsrail'in Hamas'a karşı zaferinin tüm dünya için bir zafer olacağını" söylediği belirtildi.

israil hamas çatışması

DEVA Partisi'nden E-kitapta KDV’nin sıfırlanması için kanun teklifi DEVA Partisi'nden E-kitapta KDV’nin sıfırlanması için kanun teklifi

Rutte yarın İsrail’i ziyaret edecek

Rutte'nin Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Rutte'nin bugün İsrail’i ziyaret edeceği ve Netanyahu ile bir araya geleceğini aktarılarak, Rutte’nin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile de bir araya geleceği ifade edildi.
Elysee Sarayı ise henüz Macron’un ziyaretine ilişkin açıklama yapmazken, İsrail’i basını, Macron’un da bugün veya yarın İsrail’i ziyaret etmesinin beklendiğini aktardı.

İHA