Hakkında soruşturma başlatılan ve mal varlığına el konulan sosyal medya fenomeni Feyza Hakyemez Başar: "Böyle bir konunun içinde adımızın geçiyor olması bizim için çok üzücü. En yakın zamanda incelemeler bittiğinde, her şey sonuçlandığında en çok ben konuşacağım. Bütün iftira atanlarla, bu konuyu prime dökenlerle, bizim adımızı bu konular içinde geçirenlerle yüzleşeceğiz. Sadece sabırla sürecin bitmesini bekliyoruz."

Feyza Hakyemez Başar

Feyzanur Başar​​​​​​​ kimdir? Dilan Polat'la ilişkisi nedir? Feyzanur Başar​​​​​​​ kimdir? Dilan Polat'la ilişkisi nedir?

Feyzanur Başar kimdir? Dilan Polat'la ilişkisi nedir? Soruları Dubai dönüşü güzellik merkezi açıp, kısa sürede zenginleştikleri için vatandaşlar tarafından soruluyor. İşte tüm detaylar.

Marmara Denizi maviye boyandı, görenler şaşkına döndü Marmara Denizi maviye boyandı, görenler şaşkına döndü

Dubai dönüşü hepsi güzellik merkezi açtı, hepsi kısa sürede zenginleşti! Diğerleri Dilan Polat’a mı çalışıyor?

Dilan Polat, Engin Polat çiftinin 4 yıl önce diğer fenomenlerle çektirdiği fotoğraf gündem oldu. Masada bulunan isimlerin Dubai ve Gürcistan ziyaretleri sonrasında güzellik merkezi açmaları ve zenginleşmeleri dikkat çekti.

2017 ile 2019 yılında sosyal medya hesaplarından normal bir yaşam süren fenomenlerin bu tarihten sonra lüks bir hayata kavuşması dikkat çekiyor.

Feyzanur Başar kimdir?

Masadakilerden Feyzanur Başar Dilan Polat'a ait güzellik merkezlerinden birinin şubesini işlettiği belirtildi.

Dilan Polat'ın Masak raporu Dilan Polat'ın Masak raporu

Masada bulunan Merve Nur Akyüz ve Yavuz Selim Korkut çifti ise Dilan Polat'a ait, Karabük, Sakarya ve İstanbul'da Pendik şubelerini işletiyor.

Dilan ile Engin Polat'ın oturdukları gecekondu görüntülendi Dilan ile Engin Polat'ın oturdukları gecekondu görüntülendi

Masadaki bir diğer çift Yasemin Yiğit ve eşi Murat Yiğit'ın da Dilan Polat'ın Bakırköy ve Gebze'deki şubelerini franchise yöntemiyle aldıkları kaydediliyor.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, gözaltına alındı Dilan Polat ve eşi Engin Polat, gözaltına alındı

Güzellik salonları bulunan Dilan Polat ve Engin Polat'ın çetesi çökertildi. Engin Polat ve Dilan Polat, "suç gelirlerini aklama, vergi usul kanununa muhalefet, resmî belgede sahtecilik, örgüt kurma ve yönetme" suçundan tutuklu yargılanıyor. 10 gün önce gözaltına alınan ve tutuklu yargılanan Dilan Polat, tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkarılarak Küçükçekmece Adliyesi'ne getirildi. Polat'ın ifadesine başvurulacak.

dilan polat engin polat fb

Engin Polat'ın yeniden ifadesi alınıyor! https://t.co/10l7AFiJ3N

Bahar Candan, Engin Polat, Sarallar, Fetullah Gülen, Abla, Mercedes'e, Taha, Çorum Starbucks'ta,#enginpolat #halkaarz #bestmodel #yağmurkarlı #A101eCiddiBoykotZamanı #KassamTugayları pic.twitter.com/Nua9k5KKGK

— Güçlü Anadolu Gazetesi (@Gucluanadolugzt) November 14, 2023

Dilan ve Engin Polat çifti ile beraber toplam 12 kişi  5 Kasım günü''kara para aklamak'', ''vergi kaçırmak'' ve ''örgüt kurmak'' suçlamalarıyla sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı. Tutuklananlar güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.

Çifte adliyeye sevk edilmeden önce 66 sayfadan oluşan soru yöneltildi. Polat çifti adliyedeki sorguda ise aylık gelirlerini 150-200 bin lira olarak beyan etti.

Dilan Polat, şirketlere para giriş çıkışıyla eşi Engin Polat'ın ve muhasebecilerinin ilgilendiğini söyledi, ağlayarak sadece reklam yüzü olduğunu öne sürdü.

"BU PARALARI BİRİKTİRDİK"

Engin Polat ''kara para aklama'' iddialarını reddetti. Polat çifti, "Bu paraları biriktirdik, çalıştık emek verdik." dedi.

Engin Polat'ın babası Sezgin Polat da her şeyi avukatlarının ayarladığını öne sürdü.

Savcılık tutuklama talebiyle hazırladığı sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün'ün kendine ait tasfiye halindeki 5 şirketten Dilan Polat'a ait firmaya bir mal alış ve satışı olmadan para gönderdiğine yer verdi. 150, 98, 29 ve 25 milyon liralık sahte fatura düzenlediği belirtildi.

DİLAN POLAT BAYGINLIK GEÇİRDİ

Dilan Polat, hakimlikte sorguda bir ara baygınlık geçirdi. Polat'ın sağlık kontrolünde durumunun iyi olduğu belirlendi.

Hakimlik, Dilan ve Engin Polat'la Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklanmasına karar verdi.

''OĞLUM SANA KİM BAKACAK?''

Kararın açıklanmasıyla Dilan Polat’ın, “Oğlum sana kim bakacak.” diye bağırdığı duyuldu. 6 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Mahkemenin kararından sonra adliyedeki işlemleri tamamlanan tutuklular güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, ardından Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne getirildi. Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu'nun içerisinde bulunduğu araç, polisler eşliğinde cezaevine giriş yaptı.

DİLAN POLAT AĞLAYARAK CEZAEVİNE GİRDİ

Polis ekipleri eşliğinde minibüsten indirilen Dilan Polat'ın gözyaşları içinde cezaevine girdiği görüldü.

Haber Merkezi

Editör: İrem Akbaş