Ünlü iş kadını Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama suçlamalarıyla tutuklandı. Avukat Feyza Altun, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, çiftin gizli Sheraton toplantısında yaşananları detaylarıyla paylaştı. İddialara göre, Dilan Polat'ın marka değerinin düşmesi nedeniyle çift, "Rise&Shine" markasını canlandırmak adına çeşitli planlar yapmış ancak bu çabalar sonuç vermemiş.

Feyza Altun (3)

Avukat Feyza Altun'un aktardığı bilgilere göre, Dilan Polat, marka değerini yükseltmek için ünlü isimlere reklam teklifleri yapmayı düşünmüş. Ancak, kendi ismi üzerinden devam etmek istemesi nedeniyle avukatı, kayyum avukatını toplantıdan uzaklaştırmış.

Dilan Polat intihar

Engin Polat'ın franchiselara ürünleri ücretsiz verme, bir süre ücret alınmaması ancak daha sonra "bir şekilde" royalty bedellerinin tahsil edilmesi önerisinde bulunduğu ifade edilmiş.

Toplantıya katılan bazı isimler, Dilan Polat mağazalarının önünden geçen kimsenin olmadığını, işletmelerin zarar ettiğini ve marka algısının olumsuz yönde etkilendiğini dile getirmişler.

dilan polat çocuk

Avukat Feyza Altun'un sosyal medya açıklamalarına atıfta bulunarak yapılan haberde, Dilan ve Engin Polat çiftinin şu anki çabalarının, "yıkılmadık, ayaktayız; Rise&Shine çok satıyor" şeklindeki algının gerçekleri yansıtmadığı ifade edilmiş.

Zonguldak’ta polisleri tehdit etti Zonguldak’ta polisleri tehdit etti

dilan polat

Bu gelişmelerin ardından, iş dünyası ve kamuoyu, ünlü çiftin tutuklanması ve marka kriziyle baş etme çabalarını yakından takip etmeye devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi