Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları birimi personeline eğitim veriyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları birimi personeline eğitim veriyor

Festivalin Türk dünyasının en büyük toyu olduğunu kaydeden Demirel, "Festivalimizin amacı; Türk Milleti’nin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini pekiştirmek; Türk coğrafyasındaki Türk Devletleri ve Türk topluluklarına ait kültür ve sanatın yaşanması, yaşatılması ve anlatılmasını sağlamaktır.Büyüyen, gelişen ve Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023´te1 milyon nüfusa erişecek olan Etimesgutumuz´da, hemşehrilik bilincini oluşturmak ve kent kültürünü geliştirmektir. Her yıl 1 milyon insanımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz festivalimizi, toyumuzu bu yönüyle çok önemsiyoruz. İnşallah bu yıl da daha zengin içerikle gerçekleştirmek istiyoruz.

Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali 1 Eylül tarihinden itibaren birbirinden değerli sanatçılarla devam ediyor. Etimesgut'ta devam eden festivalde bugün Ankaralıların sevdiği isim Hüseyin Kağıt konser verecek.