Forbes'un ''En Zengin İnsanlar'' listesinde yer alan İş İnsanı Erman Ilıcak'ın hayatı merak konusu oldu. Yurttaşlar arama motorlarında, ''Erman Ilıcak kimdir? Erman Ilıcak kaç yaşında, nereli? Erman Ilıcak ne mezunu? Erman Ilıcak'ın eşi kimdir? Erman Ilıcak'ın kaç çocuğu var? Erman Ilıcak'ın serveti ne kadar'' sorularını aratıyor. Peki, Erman Ilıcak kimdir? Erman Ilıcak kaç yaşında, nereli? Erman Ilıcak ne mezunu? Erman Ilıcak'ın eşi kimdir? Erman Ilıcak'ın kaç çocuğu var? Erman Ilıcak'ın serveti ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Erman Ilıcak

ERMAN ILICAK KİMDİR?

Erman Ilıcak, 3 Ekim 1967 yılında Darende, Malatya'da dünyaya gelmiştir. Ilıcak, mühendis, müteahhit, iş insanı, yatırımcı ve Rönesans Holding'in kurucusu ve başkanıdır.

Çalışma hayatına öğrencilik yıllarında başlayan Erman Ilıcak, 1993 yılında Sankt-Peterburg'da Rönesans Holding’i kurdu. Ilıcak, halen Rönesans Holding Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Erman Ilıcak Kimdir

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, bugün Türkiye, Rusya ve Hollanda başta olmak üzere, Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın da bulunduğu geniş bir coğrafyada, toplam 28 ülkede 75 bini aşkın çalışanıyla inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor. Bugün Rönesans Holding, ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makina fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

Erman Ilıcak Işi

2009 yılında kurulan Rönesans Eğitim Vakfı REV'in mütevelli heyeti üyesi olan Erman Ilıcak, gerçekleştirdiği bağışlarla, Capital dergisinin "Gönlü Zengin İş İnsanları" listesinde 2019 yılında üçüncü sırada yer aldı. Eğitimi ve gençleri ana odağına alan REV Burs Programı ile bugüne kadar binlerce öğrenciye karşılıksız burs verildi. Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı REV tarafından Türk Eğitim Derneği (TED) iş birliğiyle 2014 yılında TED Rönesans Koleji kuruldu

Ilıcak, gençlik yıllarında profesyonel olarak basketbol oynadığı TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü'nde 2014-2016 yılları arasında Başkan olarak görev yaptı.

TFF, VAR Support uygulamasına başlıyor! TFF, VAR Support uygulamasına başlıyor!

Erman Ilıcak Serveti

ERMAN ILICAK NE MEZUNU?

Erman Ilıcak, TED Ankara Koleji’nde orta ve lise öğrenimini 1985 yılında tamamladı. 1990 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümün’den mezun oldu. Viyana Ekonomi Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi’nin düzenlediği MBA programından 2002 yılında diploma aldı. Paris’te bulunan International School of Management’ın düzenlediği işletme doktorası programından 2011 yılında mezun oldu.

Erman Ilıcak Ne Mezunu

ERMAN ILICAK'IN EŞİ KİMDİR?

Erman Ilıcak'ın eşi Jale Ilıcaktır. Jale Ilıcak 1974 yılında Ankara'da doğmuştur. Erman Ilıcak ve Jale Ilıcak 2000 yılında evlenmiştir.

Erman Ilıcak Eşi

ERMAN ILICAK'IN SERVETİ NE KADAR?

Erman Ilıcak'ı serveti 2.4 milyar dolardır.

Kaynak: Haber Merkezi