8 Mart Kadınlar gününün kutlanmasıyla beraber yurttaşlar erkekler günü var mı? Erkekler gününde neler alınmalı? sorusunu merak ediyor. Arama motorlarında ise Erkekler günü var mı? Dünya erkekler günü var mı, ne zaman? Erkekler hangi hediyeleri sever sorularını aratılıyor. İşte tüm merak edilenler...

ERKEKLER GÜNÜ HANGİ GÜN?

Bakan Bilgin açıkladı! Emekli maaşı ve asgari ücrete ek zam gelecek mi? Bakan Bilgin açıkladı! Emekli maaşı ve asgari ücrete ek zam gelecek mi?

Uluslararası Erkekler Günü (International Men's Day - IMD), her yıl 19 Kasım'da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen uluslararası bir gündür. Dünya Erkekler Günü olarak da bilinmektedir. İlk olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafından 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiştir bir projedir. Resmi olarak ise kabul edilmesi ve kutlanması ise ilk defa 1999 yılında Trinidad-Tobago'da gerçekleşmiştir.
Uluslararası Erkekler Günü, günümüzde yetmişin üzerinde ülke tarafından desteklenmekte ve kutlanmaktadır. Dünya Erkekler Günü, UNESCO'da da dile getirilmiş ve Ingenborg Breines Kadın ve Barış Kültür Müdürü tarafından "Bu mükemmel bir fikir ve bazı cinsiyet dengelerini bize verecektir" sözleri ile önemi anlatılmıştır.
2016 yılı itibarıyla aşağıdaki ülkeler Dünya Erkekler Günü'nü resmi olarak kabul etmiş ve kutlamaktadır.

ERKEKLER GÜNÜNDE HANGİ HEDİYELER ALINMALI?

Her yıl 19 Kasım'da ne hediye alınacağı merak ediliyor.  Son dakikacıysanız dümdüz, desensiz bir bere erkekleri mutlu edebilir. Eğer hediye alacağınız kişinin ayak numarasını biliyorsanız işiniz çok kolay. Klasik görünümlü bir spor ayakkabıya düşmeyecek erkek çok azdır. Her kemer değilse bile bazı markaların kaliteli kemerleri bir erkeği çok şık gösterebilecek bir detay. Bir de bunun hediye gelmesi demek onların kafalarını rahatlatacak. Hayatlar minimalleştiğinden beri o kalın kalın cüzdanlara el sallar olduk. İşte bu sebeple bu minik kartvizitliklere kimlik ve kredi kartı sığdırıp çok mutlu olan fazlaca kişi var. O yüzden bunu güzel bir hediye olarak görüyoruz.Kaliteli ve metal detaylı deri bileklikler bir erkeğe mükemmel bir hava katabiliyor. Siz hediye almazsanız onların kendi kendilerine alacakları pek yok, o yüzden bunu da değerlendirmekte fayda var.
Haber Merkezi