Engin Yüksel, sosyal medya hesabının hikayeler bölümünden yaptığı paylaşımla acı haberi duyurdu. Vefat haberi ardından  Engin Yüksel'in kariyeri ve hayatına ilişkin bilgiler merak edildi. Peki, oyuncu Engin Yüksel kimdir?

ENGİN YÜKSEL KİMDİR?

Engin Yüksel 20 Mart 1969'da Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde doğdu ve oyunculuğun yanı sıra seslendirme ve tiyatro ile de uğraşmaktadır

Hayalet Orhan'ın gerçek ismi ne? Hayalet Orhan'ın gerçek ismi ne?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümünden mezun olan Engin Yüksel, daha sonra Adana Belediye Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. 1993 yılında Süper Baba dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Kaygısızlar, Gülsen Abi, Bu sevda bitmez, Deli Yürek, Kurt Kapanı, Aşkın daglarda gezer, Merdoglu, 7 Numara, Hirsiz, Cinlerle Periler, Çocuklar duymasin, Kirik ayna, Kinali kar, Kurtlar Vadisi, Hosgeldin hayat, Yusuf yüzlü, Kalp gözü gibi dizilerde rol aldı, Aci Hayat, Gümüs, Ezo Gelin, Arka Sokaklar, Arka siradakiler, Leyla ile Mecnun, Merhaba Hayat, Adini Kalbime Yazdim, Yedi güzel adam, Kaderimin Yazıldığı Gün, Filinta, Vatanım Sensin, Evlat Kokusu, Bir Zamanlar Çukurova ve Maraşlı ve Misi adlı mini dizilerde rol aldı.

Televizyon dizilerinin yanı sıra Sakin kasabanin kadini, Gönül Yarasi, Cenneti Beklerken, Son Osmanli Yandim Ali, Dinle neyden, Ev, Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi, Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm, Çanakkale Yolun Sonu, Stajyer Mafya, On Yilda Bir: Insaat 2, Kod Adi K.O.Z. gibi filmlerde de rol almıştır, Son Mektup, Kapi, Bozkir Kuslara Bak Kuslara, Hür Köle, Mahser: Bir Varmis Bir Yokmus, Dayi: Bir Adamin Hikayesi, Seytanin Kitabi ve Shackled. Sirayet, İntihar Köprüsü ve Ayni Gecenin Laciverti gibi kısa filmlerde de rol aldı. Oyunculuğun yanı sıra Tanrı'nın Sadık Kulu: Barla filminde ve Tuba Dalları adlı televizyon filminde seslendirme yaptı.

 28 aylık oğlu Çınar Aziz hayatını kaybetmesine ilişkin ünlü oyuncu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"1 Ekim 2020 Perşembe,  annenizin ve benim size hamile olduğunu öğrendiğimiz gün ve tarih. 1 Ekim 2023 Pazar, 28 ay boyunca vermiş olduğun yaşama savaşını bıraktığın gün... Canım oğlum; Yaşamak ne zormuş be oğlum, bunu seni yitirdiğim vakit anladım. Ne dündü be ne gündü dedim ve ben ve biz can dostlarım senden çok şey öğrendik. Bana ve bize bir kız kardeş emanet edip gittin... Emanetin kalbimizin başımızın üstüne. Ben ve biz ve can dostlarım seni çok sevdik... Seni beni bizi var eden benden bizden çok sevdi seni. Huzurunda uyu bende senin huzurunda uyuyacağım oğlum."

Haber Merkezi