‘Elele Geleceğe Yaz Kampı’ kapanış töreni yapıldı

HUAWEI Türkiye tarafından Türkiye ve Çin arasındaki eğitim ve kültür işbirliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Elele Geleceğe Yaz Kampı 2018’ kapanış töreni Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu merkez binasında yapıldı. Kapanış törenine, Huawei Türkiye Genel Müdür Yardımcısı, ODTÜ Rektör Danışmanı Hale Işık Güler, Aile Bakanı Temsilen Uzman Doktor Serhat Ayrım, Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Adına  Shi Ruılın ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu katıldı.

“SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARINDA DA ÖNCÜ”

Düzenlenen törende Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Adına  Shi Ruılın, iki ülke arasındaki kültür alışverişinin önemine değindi. Ruılın, “Huawei,  Çin’in en büyük markalarından biridir. Huawei, teknolojide olduğu kadar sosyal sorumluluk çalışmalarında da öncüdür. 30 öğrenciye Çin dilini öğrettik. Bu proje sadece dil öğretmek değildir. Aynı zamanda iletişimin güçlenmesidir” dedi.

Açılış konuşması yapan Huawei Türkiye Temsilcisi Henry Ming, Huawei’nin dünyaya ve Türkiye’ye sağladığı teknolojik faydaların yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerinde de çok önem verdiklerinin altını çizdi. Huawei’nin 16 yıldır Türkiye’de olduğunu belirten Ming, birçok sosyal sorumluluk projesine de imza attığını ifade etti.

“PROJENİN EL ELE DÜZENLENMESİ ÇOK ÖNEMLİDİR”

Törende konuşan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu şunları söyledi: “Kurum olarak dünya ülkeleriyle aramızdaki teknolojik farkların kapanması için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizde iletişim sektörüne önemli katkılar sunan Huaweı ve kurumlarımız el ele projesi ile 30 öğrencimize eğitim verildi. Kampta, çocuklara Çin dili ve kültürü dışında geleceğe yönelik bilişim teknolojileri konusunda bilgiler verildi ve hayata daha iyi hazırlanmaları için katkı sağlanıldı. Çocuklar bu çalışma ile hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşadılar. Kamp kapsamında birçok etkinlik yapıldı ve verim alındı. Bu projenin el ele düzenlenmesi çok önemlidir. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza gelecekte başarılar diliyorum.”

“BİR KÜLTÜR ALIŞVERİŞİDİR”

Dünyada bilgi ve iletişim teknolojileri denince akla ilk gelen Huawei’nin marka değerini tüm dünyaya da gösterdiğine dikkat çeken ODTÜ Rektör Danışmanı Hale Işık Güler, “ Yapılan proje ile öğrencilerin yaz kamplarında bir araya gelerek kültür alışverişinde bulunmaları projenin en önemli adımıdır. 30 öğrencimize bu imkanı sağlayan başta Huawei ve bütün kurumlara teşekkür ediyoruz. Ekilen bu tohumlar için herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

‘Huawei’nin bu değerli çalışmasını bir doktor olarak yürekten kutluyorum’ diyen Uzman Doktor Serhat Ayrım,  “Biz elimizden geldiği kadarı ile bu çalışmaları destekliyoruz. İnşallah eğitim verilen 30 öğrenci sayısı 130 olur. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARI GELECEK İÇİN YETİŞTİRDİK”

Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Adına konuşan Shi Ruılın ise, etkinlikte katkısı bulunan her kuruma teşekkür ederek, “Huawei,  Çin’in en büyük markalarından biridir. Huawei, teknolojide olduğu kadar sosyal sorumluluk çalışmalarında da öncüdür. 30 öğrenciye Çin dilini öğrettik. Bu proje sadece dil öğretmek değildir. Aynı zamanda iletişimin güçlenmesidir. Bizim geleceğimiz çocuklarımızdır. Biz bu çocukları gelecek için yetiştirdik. Bu çocuklar gelecekte iki ülke arasında iletişimi dostluğu sağlayacaklardır. Gelmekte bizim yerimize dostluğu daha pekiştireceklerine inanıyorum. Sevgili öğrencilere başarılar diliyorum” diye konuştu.

Çocuk gösterisinin yapıldığı kapanış töreni, çay sunumu ve sertifikaların dağıtımı ile son buldu.

(Kadir GÜRHAN)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türk Kızılay, Kızılay meydanında aşure dağıttı

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
157.814

VAKA

120.015

İYİLEŞME

4.369

ÖLÜM

37.799

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
5.512.055

VAKA

2.247.952

İYİLEŞME

346.612

ÖLÜM

3.264.103

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470