Elazığ’a sürpriz Belediye Başkan Adayı

Güzel ve değerli ülkemizde yerel seçimlere sayılı günler kala aday adayları da kendilerini çeşitli platformlarda, toplantılarda göstermeye başladılar. Yerel yönetimler ülkemizin belki de en önemli konularından birisini oluşturuyor. Çünkü yerel yönetimler ne kadar sağlam olursa ve ayakları yere basan bir yönetim anlayışıyla yönetilirse ülkemizde o derece refaha erer. Biz de bu süreçte gazeteciler olarak aday adayları elimizden geldiğince takip ediyoruz. Bu isimlerden birisi de Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Av. Murat Erdoğan.

Elazığ’ın kalkınması için 60 kişilik bir ekip kuran ve her gün sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek Elazığ için projeler üreten Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Av. Murat Erdoğan, Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu değerli bir şahıs. Ak Parti Genel Merkezinin aday adaylığına sıcak baktığı Murat Erdoğan, Elazığ’da şimdiden büyük bir kadro oluşturmuş durumda. Av. Murat Erdoğan gerçekleştireceği proje ve çalışmalarıyla çok konuşulacağa benziyor. Elazığ’a hizmet için Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu söyleyen Erdoğan, Elazığ hak ettiği hizmeti alacaktır diyerek Elazığ’ı büyüyen ve gelişen şehirler listesinde baş sıraya taşımayı hedefliyor.

Basına verdiği demeçleri yakından takip ettiğim Av. Murat Erdoğan, Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olduğu kadar aynı zamanda Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği (ELSAD) Başkanı.

Erdoğan’ın kendisi ile alakalı basında yer alan haberlerine göre, ELSAD’ın teknik bir ekiple ve projeler üreterek çalıştığını belirterek çalışmalarının olumlu bir şekilde ilerlediğini sık sık dile getiriyor. Size Erdoğan’ın bir konuşmasında yer alan demecinden bir kesiti sunuyorum:

“İmar konusunda çok ciddi çalışmalarımız var. Elazığ’ın nasıl bir şehir olması gerektiği konusunda da pek çok çalışmalar yaptık. En önemlisi ise bu çalışmalarımız bir müddet sonra tabanda karşılık buldu. Toplumda bu projeler karşılık bulunca da bu kez bize neden bu projeleri daha etkin bir şekilde yapmak için siyasetle iştigal etmiyorsunuz dediler. Ciddi bir talep olunca arkadaşlarımızla istişare yaptık. STK’larla, kanaat önderleriyle, parti organlarıyla, muhtarlarla ve kendi çevremizle görüşerek beklentinin çok yüksek olduğunu gördük. Sonuç itibari ile Elazığ Belediye Başkanı aday adayı olarak çalışmalara başladık.”

Erdoğan’ın dikkat çektiği konulardan bir tanesi de son zamanlarda gündemimizde olan imar revizyonu.  Elazığ’da yapılması gereken en büyük çalışmaların, imar revizyon çalışmalarının doğru bir şekilde yapılmasından geçtiğini ifade ediyor Erdoğan. Haksız da sayılmaz. Belediyecilik anlamında imar revizyonunun halkın isteğini ve şehrin beklentilerini karşılayacak düzeyde olmadığını, dolayısıyla yüksek katlı binaların kaldırımları işgal etmesi 30 yıl öncesinin planlanmış şehrini 30 yıl sonraki nüfusla bir arada toplamanın yanlış bir uygulama olacağını da düşünüyor. Şehrin planlaması yapılırken bugün 100 bin nüfus var ise 30 yıl sonra 400 bin nüfus göz önünde bulundurularak yapılmalıdır diye de sık sık tekrarlıyor. Bu konuda da Erdoğan çok haklı. Çünkü önümüzdeki 5 yıl için plan yapmaktansa en az 30 yılı düşünerek plan yapılmalı.

Erdoğan, anlaşılan adaylığı süresince Elazığ’ın imarı hakkında projeler sunacak ve adaylık sürecini imar revizyonu üzerine geçirecek. Zaten kendisi de, “Şehrin planlamasını iyi yapmak isterseniz öncelikli olarak imar revizyonunu doğru yapmanız gerekir. Bu konu ile ilgili bizim çözüm planlarımız var. Komisyondaki arkadaşlarımız çalışmaları sürekli olarak yapıyorlar. Belediye başkanlığı nasip olursa Elazığ’ın imar revizyonunun çözüme kavuşmasını sağlayacağız” diyor.

Son olarak, Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Av. Murat Erdoğan’ın en önemli projelerinden biri olan ‘Elazığ Sanayi Kenti olmalıdır’ projesi ve ‘Bölge Ticaret Merkezi’ projelerine de değinmeden olmaz. Bunun haricinde ‘Elazığ Yeşilkent Olmalıdır’ ve ‘Büyüyen Şehir Elazığ’ projeleri de bir hayli önemli.

Görüldüğü üzere Av. Murat Erdoğan’ın bir hayli kulağa hoş gelen projeleri var ve imar revizyonunu oldukça önemsiyor. Seçildiği takdirde 10-15 tane büyük projeyle çalışmalarına devam edecek olan Murat Erdoğan’a ben de şimdiden başarılar diliyorum.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Pursaklar’da hesaplı kurban bulmak mümkün

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
166.422

VAKA

130.852

İYİLEŞME

4.609

ÖLÜM

35.570

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
6.679.668

VAKA

2.859.681

İYİLEŞME

385.873

ÖLÜM

3.819.987

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470