Şarkılarıyla herkesi eğlendiren ünlü sim Ece Seçkin, Sabah TV’de Senem Aydın’a konuk olduğu programda herkesi üzen bir açıklama yaptı. İki yıldır tedavi sürecinde olduğu ve yedi ay boyunca çok zor zamanlar geçirdiği hastalığını paylaşan Ece Seçkin o günleri anlattı.

İdiyopatik kronik alerjisi olan Seçkin, yaşadığı durumun sebebinin bilinmediğini ve tanısının konulamadığını söyledi. Bu sebepten dolayı doğru tedaviye başlayamadıklarını dile getiren ünlü şarkıcı 7 ay boyunca işkence çektiğini dile getirdi. 

'İdiyopatik kronik alerji, yani sebebi bilinmeyen, tanısı konulamayan… Çok kötü şekilde iki yıl sürdü. Rahatsızlığımın ne olduğunun bulunması biraz zor olduğu için doğru tedaviye başlayamamıştık. Ama sonra doktorumun teşhis koyması ve doğru tedaviyle hayatım kolaylaştı. Yaklaşık yedi ay kadar işkence çektim. Sonrasında doğru tedaviyle iyi bir yere geldik. Ve iki aydır o atakları geçirecek, hastanelik olacak şeyler yaşamadım. Çok dua ediyorum, bana da çok dua eden insan var. Hep mesajlar attılar, aradılar, onlara da çok teşekkür ederim. Gerçekten sabırla atlattık gibi gözüküyor.'

'' HER ŞEY YOLUNDA ATLATTIK DİYEBİLİRİZ''

Orkun Işıtmak kimdir? Orkun Işıtmak kimdir?

Hastalık sürecinde ağır ataklar geçirdiğini fakat bunu paylaşmaktan kaçındığını söyleyen Ece Seçkin, daha sonra düşündüğünde bunun tam tersini yapmak istediğini dile getirdi. Yaşadığı süreçte sevenlerinin desteği ve vereceği moralle daha hızlı bir şekilde iyileşme imkanı bulabileceğini söyleyen Seçkin, 'Ama sonradan anlattım ve bak herkesin verdiği moral bana ne kadar iyi geldi ki iyileştim. Şu an iyiyim, her şey yolunda atlattık diyebiliriz.' diyerek şimdilerde gayet iyi olduğunu paylaştı.

İDİYOPATİK KRONİK ALERJİ NEDİR?

İdiyopatik kronik alerji, alerjik bir reaksiyonun nedenini belirlemekte zorluk yaşandığı ve sürekli olarak tekrarlayan alerjik semptomların görüldüğü bir sağlık sorununu ifade eder. "İdiyopatik" terimi, bir hastalığın veya durumun nedeninin bilinmediği anlamına gelir. Bu nedenle, kişinin maruz kaldığı alerjen veya tetikleyici faktörler saptanamaz veya belirlenemez.

ab6761610000e5eb6a7b5486d78a83645478f75d

Haber Merkezi