Doğukan Manço, 19 Mayıs 1981 günü Belçika’nın Liege kentinde dünyaya gözlerini açtı. Babası ünlü sanatçı Barış Manço, annesi ise Lale Manço’dur. Batıkan Zorbey adında bir erkek kardeşi vardır.

Doğukan Manço Eğitimi
2000 ve 2008 seneleri arasında ABD’nin Florida eyaletinde yer alan bir üniversitede mimarlık eğitimi aldı. Bu süre zarfında da garsonluk yaptı. Öğrencilik hayatında okulun servis şoförlüğü de yapmıştır. Florida Türk Radyosu’nda ise her pazar günleri program yaptığı bilinmektedir.

Mehmet Şimşek kimdir? Mehmet Şimşek'in mesleği ne? Mehmet Şimşek kaç yaşında, nereli? Şimşek, evli mi? Nerede yaşıyor? Mehmet Şimşek kimdir? Mehmet Şimşek'in mesleği ne? Mehmet Şimşek kaç yaşında, nereli? Şimşek, evli mi? Nerede yaşıyor?

Doğukan Manço Kariyeri
Babası Barış Manço, 1 Şubat 1999 tarihinde aramızdan ayrılmıştı. Kendisi “7’den 77’ye” adlı programı yaptığı dönemde her 10 Kasım’da oğulları Doğukan Hazar Manço ve Batıkan Zorbey Manço’ya takım elbiselerini giydirir ve Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıkartırdı.

Radyo programcılığına 1998-2000 yılları arasında adım atan bu Manço, daha sonra Barış Manço anma etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projelerinde DJ’lik yapmaya başladı. 2011 yılında ise profesyonel bir DJ olarak festival ve organizasyonlarda boy gösterdi. Ayrıca drift motor sporuyla da yakında ilgileniyor. 2012’de kendi müzik şirketi olan “Manço Prodüksiyon”u kurdu. İlk olarak Barış Manço’nun bestelediği “Nick the Chopper” adlı parçayı yeniden düzenleyerek “Binlik Demlik” adıyla single çalışması olarak yayınladı.

Doğukan Manço Albümleri
2012 – Binlik Demlik (single)
2014 – Sakin Ol – (single) Ft. Tuğba Yurt
2016 – Yüzleşme – (single) Ft. Funda
2017 – Ayı – (single) Ft. Barış Manço [Remake]
2018 – Zalim Sultan – (single) Ft. Emre Altuğ
2022 – Ben Adam Olmam – (single) Ft. Funda

Haber Merkezi