a

Doğamız gereği..

Bazen kendi karakterimizin, çizgimizin dışında hareket ederiz. Hemen hemen hepimizde zaman zaman olmuştur. Bir olay karşısında bazen olduğumuz gibi karar veremeyiz araya hırs, kibir, öfke de etkilenince normalde vereceğimiz tepkilerin tam aksini vermiş oluruz

Bazen kendi karakterimizin, çizgimizin dışında hareket ederiz. Hemen hemen hepimizde zaman zaman olmuştur. Bir olay karşısında bazen olduğumuz gibi karar veremeyiz araya hırs, kibir, öfke de etkilenince normalde vereceğimiz tepkilerin tam aksini vermiş oluruz. Her zaman için kendimiz gibi olmakta fayda var. Başkalarının etkisinde kalmak, düşüncelerimizi, davranışlarımızı, hareketlerimizi olumsuz yönde etkileyebilir. Her ne isen o ol.. Bu sözü oldukça severim. Bu sözlerimi bir anekdotla pekiştirmek isterim.

“Hintli bir adam suyun içinde zar zor ilerlemeye çalışıyormuş. Bu sırada yanına bir akrep yanaşmış. Adam akrebi kurtarmak istemiş ve parmağını ona doğru uzatmış. Fakat akrep adamın bu hamlesinden sonra adamı sokmuş. Hintli adam bu duruma çok şaşırmış fakat yine de tekrardan parmağını akrebe doğru uzatmış. Akrep tekrar adamın parmağını sokmuş.

 Bu olayı gören başka bir adam kendisini sürekli sokan bu akrebi kurtarmaktan vazgeçmesi gerektiğini söylemiş. Hintli adam buna şu şekilde cevap vermiş:

 -Akreplerin doğasında sokmak vardır. Fakat ben insanım. İnsanın doğasında ise sevmek vardır. Akrebin doğasında sokmak var diye kendi doğamda olan sevmekten mi vazgeçeyim?”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.