14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kalmışken siyasete sular durulmuyor. Seçimler yaklaşırken partiler ve siyasiler hakkında önemli iddialar ortaya çıkıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan, ATA İttifakı'na yöneltilen iddialara yanıt verdi. 

Dün, Alperen İnce adında bir sosyal medya kullanıcısı ATA İttifakı hakkında bir paylaşım yaptı. ATA İttifakı'ndan ayrıldığını duyuran İnce, "Yol ayrımımız, özel sohbetimizde 'İkinci turda gerekirse Cumhur İttifakı'nı destekleyebiliriz' demesinden kaynaklıdır. Ben bu yola giremezdim. Bunu arkadaşlarıma açıklayamazdım. Kabul edebilecek olsam MHP'de olurdum. Çakmasında değil" cümlelerini kurdu. 

İnce'nin paylaşımının ardından Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan, iddialara cevap verdi. Sosyal medya hesabından açıklam ayapan Sinan Oğan, şunları kaydetti:

"1 Eylül 2022 - 30 Eylül 2022 tarihleri arasında bizim gönüllü ekipleri içerisinde yer alan ve “1 aylık bursiyerlerimizden” olan Alperen İnce işe yeterince vakit ayıramadığı, kendisine verilen gönüllü kardeşlerimizi arama işini tam olarak yapamadığı için kendisine teşekkür ettik, yollarımızı ayırdık. Ondan sonra da bir daha görüşmedik. Bizim ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adaylığımızı açıkladığımız tarih 11 Mart 2023’tür. Kendisi benim sosyal medya danışmanlığımı yapmamıştır. Aşağıda yazılanlar pis ve tutarsız bir iftiradır. Bu genç kardeşimiz daha toydur, ekipten çıkarılmasını kedisine yediremeyip iftiralara başlamıştır. Ayrıldığı gündem bu yana bize türlü türlü iftiralar atmıştır. Son iftirası ipe sapa gelmez niteliktedir. O kadar toydur ki gönüllü gruplarından geçen yıl ayrılmış, dün ayrılmış gibi algı yapmaktadır."

TBMM Başkanlığına İstanbul milletvekili Kurtulmuş seçildi TBMM Başkanlığına İstanbul milletvekili Kurtulmuş seçildi

Haber Merkezi